Advertisement

Zarząd Powiatu Piotrkowskiego z wotum zaufania i absolutorium

Powiat Piotrkowski Czwartek, 23 czerwca 202221669
Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim podczas środowej sesji udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok. Za jego udzieleniem głosowało 17 radnych, a 4 wstrzymało się od głosu.

Ładuję galerię...

Głosowania poprzedziło przyjęcie Raportu o stanie Powiatu za 2021 rok, sprawozdania finansowego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalski (PCMD) za 2021 rok, sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu w 2021 roku oraz stanu majątku, jakim zarządza samorząd powiatowy.


Radni, zatwierdzając raport finansowy z działalności PCMD z kolejnym ujemnym wynikiem finansowym placówki, przyjęli stanowisko z apelem o pilną konsolidację świadczeń medycznych dwóch piotrkowskich szpitali. Samorząd powiatowy, współfinansując leczenie pacjentów PCMD w latach 2016 - 2022 na poziomie 37 mln zł, nie jest w stanie dłużej ponosić tak ogromnych kosztów.


Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak podziękował Radzie Powiatu, jak i swoim współpracownikom ze Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz podległych mu jednostek, za dotychczasową współpracę, deklarując dalszą wytężoną pracę w obliczu nowych wyzwań, jakie czekają Powiat Piotrkowski w związku z trudną sytuacją gospodarczą i polityczną, mającą znaczący wpływ nie tylko na nasz kraj, ale całą Europę.


Starosta Wojtysiak odebrał także gratulacje od Rady Powiatu za wysoką lokatę Powiatu Piotrkowskiego w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za 2021 rok, a także za jubileusz 20-lecia pracy samorządowej w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czy o czymś niewiemy ~czy o czymś niewiemy (Gość)24.06.2022 18:56

To mamy już nową unię, oprócz tej europejskiej, bo trzy flagi to chyba za dużo?

20


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)24.06.2022 18:34

Same straty w tym Pcmd a dyrektor na etacie 1 lub 2 dni w tygodniu .Można????

10


xn. ~xn. (Gość)23.06.2022 14:19

....cyt....."deklarując dalszą wytężoną pracę w obliczu nowych wyzwań, jakie czekają Powiat Piotrkowski w związku z trudną sytuacją gospodarczą i polityczną, mającą znaczący wpływ nie tylko na nasz kraj, ale całą Europę." Czy to nie z klasyka Gierka? I bardzo dobrze. A więc jednak kierownictwo powiatu piotrkowskiego bacznie obserwuje sytuację międzynarodową. Wszak sytuacja w powiecie piotrkowskim jest ciężka ,ale to nie nasza wina to wina "ich". Podobnie twierdzi "większy/mniejszy brat z magistratu. To nie my to wy albo oni.

92


ku-maććć ~ku-maććć (Gość)23.06.2022 19:22

Absolutorium i zufanie za te długi . Żenada i komprmitacja. Tak może być tylko w PSL a raczej w ZSL

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat