artykuł sponsorowany

Zakupy hurtowe odzieży. Na czym polega nowe rozwiązanie ptak.com.pl?

Piątek, 27 sierpnia 2021
Hurtowe zakupy odzieży można robić na kilka sposobów. Najpopularniejszym i najwygodniejszym jest wizyta w centrum hurtowym, ale coraz częściej zamówić towar można także na odległość. W innowacyjności przoduje zwłaszcza ptak.com.pl – centrum znane dobrze prawie wszystkim handlowcom.

Jak zamawiać towar do sklepu?

 

  • Sprzedaż własnych wyrobów

To rozwiązanie stosowane przede wszystkim przez projektantów, którzy prowadzą własne salony. Sprzedaż własnych wyrobów maksymalnie skraca drogę między zakładem produkcyjnym a klientem końcowym. Ma się również pełną kontrolę nad procesem tworzenia i terminami. Minusem jest jednak próg wejścia na rynek – by produkować własną odzież, trzeba posiadać niezbędne zaplecze techniczne i pracowników.

 

  • Bezpośrednio od producenta

Zakup towaru bezpośrednio od producenta umożliwia wynegocjowanie najkorzystniejszych cen. Należy jednak liczyć się z tym, że istnieje minimalna liczba niezbędna do złożenia zamówień. Zazwyczaj wynosi ona nie kilkadziesiąt sztuk, lecz kilka tysięcy. Z tego powodu zakup bez pośredników jest często bez sensu, ponieważ mało który sklep czy butik potrzebuje aż tylu produktów.

 

  • Hurtownia

 

Współpraca z hurtownią jest najpopularniejszym sposobem zamawiania towaru do sklepu. W takim przypadku można liczyć na korzystne warunki zakupu i dostęp do rozbudowanej oferty. Haczyk polega jedynie na tym, że zazwyczaj jedna hurtownia oferuje produkty określonej kategorii. Oznacza to, że może nie spełnić wszystkich potrzeb właściciela sklepu odzieżowego, któremu zależy na stworzeniu zróżnicowanej kolekcji.

 

  • Centrum hurtowe

 

W centrum hurtowym znajdziemy wielu hurtowników – nawet do kilku tysięcy. Rozwiązuje to problem związany z brakiem wyboru czy zróżnicowania, bo uzyskuje się dostęp do bardzo dużej ilości towaru. Dodatkowo można łatwo porównać oferty kilku hurtowników naraz, co daje większe możliwości negocjacyjne. Obecnie większość osób zapatruje się więc właśnie w centrach. W Polsce najbardziej rozbudowanym jest centrum PTAK.

 

Jak działa centrum hurtowe PTAK?

 

Centrum hurtowe PTAK, potocznie hurtownia odzieży Ptak, znajduje się w Rzgowie koło Łodzi. Jest to obiekt o ogromnej powierzchni, w którym można znaleźć ponad 2 tys. polskich producentów i importerów odzieży. Dostępna baza hurtowni jest zatem wyjątkowo duża, a znalezienie odzieży w konkretnym stylu czy rozmiarze nie tylko możliwe, lecz również łatwe.

 

Centrum otwarte jest codziennie od godziny 7 do 15. Składa się w sumie z 8 hal targowych, w których poza stanowiskami hurtowni można znaleźć również lokale gastronomiczne. Wielu handlowców wybiera się tam raz w tygodniu na całodniowe zakupy. Większość ma już swoich ulubionych producentów i podąża tymi samymi drogami, ale od niedawna nowe kolekcje można sprawdzać także online.

 

Internetowa baza hurtowni

 

Rzgowskie centrum wprowadziło ciekawe rozwiązanie na swoją stronę internetową. Stworzyło internetową bazę hurtowni, z którymi współpracuje. Dzięki temu na stronie ptak.com.pl można sprawdzić kolekcje setek marek i to bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo duża oszczędność czasu i świetne rozwiązanie dla osób, które mieszkają daleko od dobrego centrum hurtowego.

 

Warto również dodać, że za pośrednictwem tej samej strony można nawiązać kontakt bezpośrednio z hurtownikiem i to w sprawie konkretnego produktu. Wystarczy dodać wybrany towar do tzw. listy zapytań. Następnie należy wpisać swoje zapytanie przy produkcie i poczekać na odpowiedź. By zamówić towar lub po prostu dowiedzieć się więcej, nie trzeba nigdzie jechać ani sprawdzać dziesiątek katalogów.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat