Zakończyło się śledztwo w sprawie karambolu na A1. Trzy osoby staną przed sądem

Strefa FMRegion Wtorek, 08 stycznia 2019890714
Prawie dwa lata trwało prokuratorskie śledztwo, które miało wyjaśnić okoliczności i przyczyny powstania karambolu na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. Do zdarzenia doszło 26 stycznia 2017 roku. Decyzją prokuratury trzy osoby staną przed sądem.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Łącznie zderzyło się 76 pojazdów, osobowych jak i ciężarowych, a 33 osoby zostały przewiezione do szpitala. Jeden z poszkodowanych kierowców zmarł. Piotrkowska Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie przygotowawcze, które dotyczyło sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Zostało ono jednak umorzone. Jak tłumaczy Witold Błaszczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, karambol nie mógł być rozpatrywany przez śledczych jako jedno zdarzenie, ponieważ zdaniem biegłych nie miało charakteru zdarzenia ciągłego. - Było to kilkadziesiąt odrębnych zdarzeń drogowych, które nie pozostawały w związku ze sobą - wyjaśnia Błaszczyk.


Prokuratura wydała szereg odrębnych decyzji dotyczących 31 wątków. Zdecydowana większość śledztw została umorzona. Skierowano natomiast akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Piotrkowie w stosunku do trzech kierowców. - Oskarżonym przypisano spowodowanie wypadków drogowych, a w dwóch przypadkach doznania przez pokrzywdzonych ciężkich rozstrojów zdrowia, natomiast jednym przypadku doznania obrażeń trwających powyżej 7 dni - mówi Błaszczyk.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

klakierrrrr ~klakierrrrr (Gość)08.01.2019 11:35

jak można to rozpatrywać jako kilkanaście wątków zawiniła służba drogowa że droga nie była odpowiednio przygotowana
z goła odmienną sytuacją jest nie przystosowanie się kierowców do warunków panującyh na drodze w tem okresie

413


gość ~gość (Gość)09.01.2019 16:20

Niech laweciarzy wezma i sluzby sprzatajace gdzie sa telefony dokumenty itd ludzi z. Tego zdarzenia

20


gość ~gość (Gość)08.01.2019 11:56

@klakierrrrr
W jaki sposób służba drogowa odpowiedzialna jest za karambol? To przez nich unosiła się w tym miejscu mgła?

121


hmmm ~hmmm (Gość)08.01.2019 19:23

Tego samego dnia, o tej samej porze jechałem do pracy... tyle że S8... mimo niewielkiej prędkości(jak na drogę ekspresową) 60-70km/h nie było widać czubka nosa w okolicach Polichna... wystarczyłaby nawet niewielka stłuczka i zapewne byłby taki sam efekt domina jak na A1...

60


gość ~gość (Gość)08.01.2019 16:44

Pewnie mieli tzw dniówki...Inaczej gdyby mieli od akordu to w miesiąc byłoby po sprawie.Czyż nie?Prezes poważnej firmy.

30


gość ~gość (Gość)08.01.2019 11:56

Witam, jak czytają ten artykuł osoby pokrzywdzone w karambolu w stronę Częstochowy proszę o kontakt. W grupie może będzie łatwiej działać by uzyskać pieniądze na lecEnie czy rehabilitacje .

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat