Advertisement

Wyjątkowy wykład o historii i tradycjach Polaków żyjących w epoce Aleksandra Fredry

MOK Piotrków Poniedziałek, 28 sierpnia 20231
W niedzielne popołudnie (28.08.2023 r.) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie odbył się wykład historyczny pt. "Historia, styl, tradycje oraz styl ubioru Polaków żyjących w epoce Aleksandra Fredry".

Ładuję galerię...

Wykład poprowadził Michał Owczarek, który jest specjalistą w dziedzinie historii, znawcą zwyczajów oraz mody różnych epok. Podczas spotkania przybyli mogli dowiedzieć się o modzie damskiej i męskiej końca XVIII wieku, która była dość zróżnicowana i charakteryzowała różnorakie stany społeczne.

 

Dodatkowo była możliwość zobaczenia strojów typowo "polskich", a także strojów postaci z "Zemsty" Aleksandra Fredry, podkreślające indywidualne cechy bohaterów je noszących. Dodatkowo przybyli zobaczyli stroje cudzoziemskie. W tamtym czasie dominującą rolę odgrywała moda francuska. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_aleksander ~goœć_aleksander (Gość)29.08.2023 21:57

Miast 70tysięcy lidzi, a widzów całe 30 sztuk???

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat