Advertisement

Województwo przeznaczyło pieniądze na zabytki

Strefa FM Wtorek, 30 czerwca 2020366219
Siedem zabytków z Piotrkowa i powiatu otrzyma dotację z budżetu województwa łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Łączna kwota to aż 404 tysiące złotych. - Wśród tych obiektów odnajdujemy piotrkowską farę. To kolejny etap prac przy ołtarzu bocznym w kaplicy św. krzyża. Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego otrzyma wsparcie na prace konserwatorskie przy starych nagrobkach na starym cmentarzu w Piotrkowie. Pamiętamy także o parafii św. Floriana w Sulejowie, co pozwoli wykonać prace restauratorskie przy zabytkowych oknach. Wsparcie dotrze także do parafii św. Piotra i Pawła w Dąbrowie nad Czarną oraz do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Skotnikach - mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

Pieniądze trafią też do parafii w Bogdanowie z przeznaczeniem na kościół św. Rocha w Postękalicach oraz do Gomulina do parafii pw. św. Mikołaja.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

A.B. ~A.B. (Gość)30.06.2020 20:30

To jest własnie nagroda za głosowanie na Dudę ,głosowanie które "popierali"(bardzo delikatnie mówiąc)i "czarni".

84


mom ~mom (Gość)30.06.2020 16:47

Bardzo brakuje informacji - kto i ile dostał. Mam wolny kalkulator ............

63


gość ~gość (Gość)30.06.2020 16:58

No to marszałek Ziemba dopilnował temat.

74


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat