Wkrótce sesja nadzwyczajna w Piotrkowie w sprawie służby zdrowia

Poniedziałek, 06 lutego 201734
Grupa sześciu radnych złożyła do przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Głównym tematem obrad ma być sytuacja służby zdrowia w Piotrkowie.
fot. wniosek podpisali m.in. K. Czechowska, T. Sokalski i L. Pencinafot. wniosek podpisali m.in. K. Czechowska, T. Sokalski i L. Pencina

Radni proponują następujący porządek obrad:

- otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad,

- przedstawienie sytuacji służby zdrowia w Piotrkowie,

- informacja dotycząca działań prezydenta Piotrkowa mających na celu wypełnienie wymagań ustawowych związanych z organizacji służby zdrowia i zabezpieczeniem potrzeb zdrowotnych mieszkańców Piotrkowa,

- dyskusja, 

- zamknięcie obrad sesji.

 

W uzasadnieniu radni nawiązują do ostatniej dyskusji medialnej (m.in. na portalu epiotrkow.pl czy w Radiu Strefa FM) w kwestii dostępności do usług zdrowotnych mieszkańców miasta. Chcą się dowiedzieć również, kto zgodnie z prawem odpowiada za organizację i zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców Piotrkowa.

 

- Chcemy wyjaśnić sprawę, bo słyszymy, że starosta zrzuca odpowiedzialność na prezydenta i odwrotnie – dodaje radny Tomasz Sokalski.

 

Wniosek o zwołanie sesji podpisali: Krystyna Czechowska, Tomasz Sokalski, Marek Konieczko, Ludomir Pencina, Krzysztof Kozłowski i Marlena Wężyk - Głowacka.

 

Zgodnie z prawem przewodniczący Rady Miasta ma obowiązek zwołać sesję nadzwyczajną w ciągu 7 dni od daty złożenia wniosku (czyli od 3 lutego). 


Zainteresował temat?

6

0


Zobacz również

Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawo! ~Brawo! (Gość)06.02.2017 18:28

Tak trzymać! Nie lubię PO ale ktoś musi potrząsnąć tym towarzystwem.

102


Pjn ~Pjn (Gość)06.02.2017 17:33

I bardzo dobrze. niech wreszcie wyjaśnią co jest z tymi przychodniami

71


ep ~ep (Gość)06.02.2017 17:22

Pan radny Kozłowski widocznie nie chce być w peletonie kolarzy

70


pacjent ~pacjent (Gość)06.02.2017 16:48

Konieczkoi który razem z reformatorami ze starostwa reformowal służbę zdrowia i radna PSL to chyba jakaś kpina odpowiedzialne za póz jest powiat to po co ta rada w mieście a jak jedni i drudzy to juz dawno powinni połączyć powiat grodzki i ziemski i kasa na zdrowie będzie jak znalazł zmniejszy się liczba urzędników będzie kasa na lekarzy i na pora we w opiece nad pacjetami

110


ep ~ep (Gość)06.02.2017 16:02

Ludomir do piaskownicy babki lepić

121


sklave sklaveranga06.02.2017 15:24

Publicznej służby zdrowia w Piotrkowie to już od dawna nie ma. Istnieje tylko dlatego żeby lekarze z prywatnych gabinetów mieli gdzie specjalistyczne badania przeprowadzać. Brak miejsc w szpitalu, kolejka to żaden problem wystarczy odpowiedni gabinet odwiedzić i natychmiast zostaje się przyjętym. Tak było i tak jest ba tak będzie dalej bo ta mafia w białych kitlach nie pozwoli sobie krzywdy zrobić. Więcej na http://sklave.manifo.com/aktualnosci

202


ares1 ~ares1 (Gość)06.02.2017 15:03

Dobrze że to już ostatnia kadencja tego Prezydenta Miasta!!! Nic nie pomaga temu miasta poza własnymi murkami i wirtualną biblioteką która będzie pewnie nazwana jego nazwiskiem :))) !!!

910


cynik ~cynik (Gość)06.02.2017 14:47

Sokalski ma poniekąd rację. Ja od dawna się dziwię ,że Piotrków traktuje służbę zdrowia jako zło konieczne. Starosta Piotrkowski i Prezydent Miasta na prawach powiatu powinni się dogadać i "podzielić obowiązki". Chyba ,że oleją swoich wyborców i przyjdzie "walec PiS-wski" i tarcia wyrówna. A więc dzisiejsi "władcy miasta i powiatu" wrócą do wyuczonych zawodów. Tylko czy i tama się znowu sprawdzą?

113


zdziwiony ~zdziwiony (Gość)06.02.2017 14:45

A co w tym gronie robi Kozłowski??????

90


Witek ~Witek (Gość)06.02.2017 14:28

Służba zdrowia w mieście osiągnęła już dno brak słów jest cos pilnego dostajesz skierowanie od rodzinnego z adnotacją pilne i co z tego kogo to obchodzi trzeba czekać bo specjaliści mają to gdzieś.Obecnie doszło do tego ,ze lekarz rodzinny nic nie potrafi i raczej boi się leczyć i wysyła do specjalisty tylko ,że tu się czeka i tak nic z tego nie wynika.Jak można się leczyć skoro nie można bo tak jest zorganizowana służba zdrowia w tym mieście w razie coś nagłego nie ma na kogo liczyć

180


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat