Wicepremier mówi „dość tej zabawy”

Wtorek, 18 sierpnia 201520
Kolejny raz nasz region, również Piotrków, odwiedził wicepremier Janusz Piechociński. W studiu lokalnego radia mówił o dobrych wiadomościach dotyczących polskiego eksportu, a także o tym, że liczy na dwucyfrowy wynik PSL w październikowych wyborach.
Wicepremier mówi „dość tej zabawy”

W czwartek, 14 sierpnia minister gospodarki uczestniczył w obchodach Dnia Energetyka w Bełchatowie. Postanowił jednak odwiedzić również studio Strefy FM w Piotrkowie. - Nie dajemy się tej światowej niepewności. Z polskiej gospodarki płyną dobre sygnały. Mamy wielką dynamikę wzrostu eksportu – mówił. - Otworzyliśmy w ciągu tego półrocza bardzo wiele nowych rynków, nie tylko dla polskich jabłek, mleka czy innych produktów żywnościowych. Planowaliśmy w tym roku eksport polskiego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego na poziomie 25 mld euro, przypomnę, że w zeszłym roku było to 21,5 mld, z czego 6,5 mld to była nasza nadwyżka.

Piechociński mówił również o tym, jaki wpływ będzie miała na gospodarkę trwająca w kraju susza. - To kataklizm na skalę dotąd niespotykaną. Generalnie w skali kraju będzie to miało wpływ nie tylko na budżety domowe. Rolnik, który mniej sprzedał to również rolnik, który mniej kupi i nie zainwestuje. Dlatego spodziewam się tutaj potężnych konsekwencji i apelowałem do prezydenta Andrzeja Dudy, aby odwołać referendum z 6 września, bo wydamy na nie ponad 100 mln zł, a pieniądze potrzebne są gdzie indziej – mówił minister.

Nie sposób było nie zapytać wicepremiera o wyjątkowo marne wyniki poparcia PSL w sondażach. Wicepremier podkreślił jednak, że w Polsce tak naprawdę nie ma specjalistów od sondaży. - Polskie sondażownie za 8 czy 10 tys. zł próbują robić profesjonalne sondaże, często po kilkanaście w tygodniu. Te sondaże są telefoniczne, wspomagane próbą komputerową. Jesteśmy optymistami. Proszę szeroko pojętych wyborców polskiego środka o to, aby w tych wyborach w sposób szczególny postawić na Polskie Stronnictwo Ludowe. Liczę na 12%, nie dla siebie, nie dla PSL-u, ale dla Polski. Czas zakończyć świętą wojnę PO-PiS-u, dajmy więc szansę PSL-owi, abyśmy mogli powiedzieć zarówno prezydentowi Dudzie, jak i Jarosławowi Kaczyńskiemu i Ewie Kopacz „Słuchajcie, dosyć tej zabawy!” Mamy w sobie wiele kultury i racjonalności. Zrobię wszystko, żeby zbudować w Polsce wielką koalicję, bo ona jest Polsce potrzebna.
Zaznaczył również, że PSL jest partią demokratyczną, a listy wyborcze Stronnictwa budowane były „od dołu”. - Nie przywozimy kandydatów w teczkach. Generalna zasada jest taka: startujesz tam, gdzie pracujesz – powiedział Piechociński.


Na zdjęciu podczas wizyty w zakładach Haeringa w Piotrkowie, marzec 2014.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

he he he ~he he he (Gość)18.08.2015 10:36

Zdjecie pana ministra z panem Jackiem daje duzo do myslenia.Pewnie pan minister dowiedzial sie jak pan Jacek trzyma wszystkich twarda reka w firmie i postanowil poduczyc sie troche.

40


hehe ~hehe (Gość)18.08.2015 22:19

Luzik Ty lepiej o Sulejowie swoim coś napisz

41


. ~. (Gość)19.08.2015 11:09

Jeśli minister jest takim wizjonerem przyszłości jak przewiduje wynik wyborów to czego możemy się po takich rządach spodziewać.Załosne i haniebne żeby ktoś taki w Polsce rządził

20


pa ~pa (Gość)19.08.2015 09:48

Partia złodziei i sex-aferzystów.

31


Lika ~Lika (Gość)18.08.2015 21:24

dwucyfrowy wynik PSL w październikowych wyborach ??? aha bo oni juz wyniki drukują. sorry zapomnialem

50


picnic ~picnic (Gość)18.08.2015 07:35

To są chwyty reklamowe przed wyborami. Jak smród u dupy to pokora. Czy Pan Wicepremier wyjaśnił dlaczego nie będą budowane w Polsce zakłady Jaguara. Sam kiedyś mocno trąbił i odtrąbił w telewizjach rządowych swój sukces, że takie w naszym kraju powstaną. PSL istnieje na mapie politycznej tylko dzięki KRUZ. Ubezpieczenie to miało być tylko dla rolników (nie przetwarzających produktów), a kto ma papiery rolnika i wykonuje inne zawody też może płacić to ubezpieczenie. To jest parodia. To żadna partia chłopska, tylko partia cwaniaków.

131


oko ~oko (Gość)18.08.2015 19:16

Niby po żniwach,ale PSL na omłot musi poczekać do jesieni.

100


kukland ~kukland (Gość)18.08.2015 18:55

Ave Psl do zobaczenia za 8 lat

60


Jarosław Wspaniały Kaczyński ~Jarosław Wspaniały Kaczyński (Gość)18.08.2015 18:38

Aż się poplułem, czytając te bzdury. Piotrków, PiS i kościół liczą na Wasze głosy 25 października.

21


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)18.08.2015 12:43

Cytuję:
Proszę szeroko pojętych wyborców polskiego środka o to, aby w tych wyborach w sposób szczególny postawić na Polskie Stronnictwo Ludowe. Liczę na 12%, nie dla siebie, nie dla PSL-u, ale dla Polski. Czas zakończyć świętą wojnę PO-PiS-u, dajmy więc szansę PSL-owi, abyśmy mogli powiedzieć zarówno prezydentowi Dudzie, jak i Jarosławowi Kaczyńskiemu i Ewie Kopacz "Słuchajcie, dosyć tej zabawy!"


Bla bla bla... Makaron na uszy dla lemingów i chłopków-roztropków.
Głosując na przedstawicieli Bandy Czworga głosujesz za kontynuacją tego patologicznego systemu.

110


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat