Ważna wygrana Concordii

Wtorek, 03 października 20231
Sprawdzamy, co działo się na boiskach IV ligi oraz piotrkowskiej klasy okręgowej. Na swoim stadionie piłkarze Concordii Piotrków sprawili miłą niespodziankę, pokonując lidera rozgrywek Kasztelana Żarnów. Tyle szczęścia nie miała czwartoligowa Polonia Piotrków. Zielono-biało-niebiescy, grający drugą połowę w osłabieniu, ulegli Zjednoczonym Stryków.

Do 10. serii gier Polonia Piotrków przystępowała jako wicelider IV ligi. Piotrkowianie jednak nie wywiązali się z roli faworyta. Na wyjeździe przegrali ze Zjednoczonymi Stryków. Zielono-biało-niebiescy jako pierwsi otworzyli wynik spotkania, ale na przerwę schodzili przy wyniku remisowym 1:1. W drugiej połowie piotrkowianie zagrali w osłabieniu, kiedy to sędzia pokazał czerwony kartonik jednemu z zawodników Polonii. Gospodarze wykorzystali tę sytuację, wygrywając całe spotkanie 3:2. Obecnie Polonia plasuje się na 4. pozycji w ligowej tabeli.

Miniona kolejka IV ligi nie była udana także dla pozostałych drużyn z naszego regionu. Skalnik Sulejów wybrał się do Radomska, gdzie przegrał z miejscowym RKS-em 0:2. Sulejowianie zajmują 11. miejsce. Natomiast liderujący Sokół Aleksandrów Łódzki dał lekcję futbolu Szczerbcowi Wolbórz. Na własnym terenie beniaminek uległ Sokołowi aż 1:5, choć to gospodarze tego spotkania otworzyli wynik meczu. Wolborzanie z dorobkiem siedmiu punktów plasują się w strefie spadkowej na 16. lokacie.

Więcej radości swoim kibicom dały ekipy reprezentujące nasz region w piotrkowskiej klasie okręgowej. Do dużej niespodzianki doszło w Piotrkowie, gdzie Concordia pokonała lidera rozgrywek Kasztelana Żarnów 1:0. Dla piotrkowian, którzy chcą wydostać się ze strefy spadkowej, to niezwykle cenne trzy punkty. Concordia z siedmioma punktami zajmuje 14. lokatę. Także wynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie LKS-u Mierzyn, który na wyjeździe pokonał Start Lgota Wielka. Mierzynianie plasują się na 9. pozycji.

Natomiast tyle szczęścia nie miał Włókniarz Moszczenica. Moszczeniczanie udali się do Koluszek, gdzie ulegli miejscowemu KKS-owi 0:2. Po rozegraniu ośmiu spotkań Włókniarz okupuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów.