Warsztaty i konkurs - fast food na zdrowo

Powiat PiotrkowskiRegion Środa, 03 lipca 20241
Warsztaty kulinarne i konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu piotrkowskiego. Wydarzenie ma na celu promowanie poprawnego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Warsztaty kulinarne i konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu piotrkowskiego.

Zdrowie to szczególny aspekt naszego życia, o które warto i należy dbać. Zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowy styl życia mają kluczowe znaczenie w długości trwania naszego życia oraz wpływają na ogólne samopoczucie i stan zdrowia. Nieprawidłowe odżywianie, w szczególności wysoko przetworzona żywność oraz tak popularne dziś jedzenie typu „fast food” są jedną z ważniejszych przyczyn otyłości i chorób układu krążenia, które wykazują w naszym Powiecie najwyższe wskaźniki śmiertelności.

 

Mając na uwadze zdrowie mieszkańców, starosta Powiatu Piotrkowskiego serdecznie zaprasza członkinie i członków Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu piotrkowskiego do udziału w warsztatach kulinarnych oraz konkursie kulinarnym pod hasłem „Fast food na zdrowo”.

Warsztaty kulinarne odbędą się w dniach 3 i 4 sierpnia 2024 r. w Inkubatorze Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego i Wyrobów Cukierniczych oraz Wypieków Pieczywa Ziemi Piotrkowskiej w Czarnocinie.

Konkurs kulinarny zostanie zorganizowany w dniu 10 sierpnia 2024. w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim (adres: ul. Dąbrowskiego 7, 97-300 Piotrków Trybunalski).

 

Głównym celem warsztatów oraz konkursu kulinarnego jest promowanie zdrowego odżywiania, wzrost świadomości na temat osobistego wpływu na swoje zdrowie i swojej rodziny, a także kultywowanie zdrowej kultury kulinarnej oraz nowoczesnych trendów w idei zdrowego stylu życia i odżywiania. Szczegółowe informacje o konkursie kulinarnym w Regulaminie Konkursu.

 

Regulamin konkursu kulinarnego

Formularz zgłoszeniowy

Obowiązek informacyjny

 

Warsztaty kulinarne poprowadzi Artur Nijakowski - technik technologii żywienia, właściciel firmy „ANio – Pracownia Tortów Artystycznych”, trener licznych kursów cukierniczych i gastronomicznych na terenie całej Polski. Swoje doświadczenie i kwalifikacje buduje od 1997 roku, zdobywając je w prestiżowych restauracjach i cukierniach w Polsce.

 

Warunkiem udziału w warsztatach kulinarnych i konkursie kulinarnym jest złożenie wypełnionego formularza zgłoszenia. Formularz można:

Złożyć w wersji papierowej osobiście w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Dąbrowskiego 7) - Wydział Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych (pokój 108); przesłać w wersji papierowej za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres siedziby Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Dąbrowskiego 7), z dopiskiem na kopercie „Zgłoszenie na warsztat i konkurs kulinarny”; przesłać w wersji elektronicznej (skan wypełnionego formularza) na adres email: e.sudra@powiat-piotrkowski.pl

 

Termin przyjmowania zgłoszeń do dnia 19 lipca 2024 r. Zgłoszenia, które wpłyną po wskazanym terminie, pozostaną bez rozpatrzenia. W przypadku zgłoszeń przesyłanych za pośrednictwem poczty tradycyjnej i poczty e-mail, liczyć się będzie data wpływu formularza do Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Liczba miejsc udziału w warsztatach i konkursie jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega, iż może zakończyć rekrutację przed dniem 19 lipca 2024 r., w przypadku wyczerpania miejsc.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych pod numerem telefonu: (44) 732 88 95.

Powyższe aktywności są realizowane w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ścieżka głodu ~ścieżka głodu (Gość)03.07.2024 16:27

Nie ma większych potrzeb dla ludzi na wsi na które można byłoby przeznaczyć te pieniądze? Gospochy wiejskie uczą się jedna od drugich gotowania porządnego jedzenia, a nie 'śmieci' pokarmowych, chyba, że nadchodzi zaplanowany czas na zniszczenie możliwości normalnego, dobrego jedzenia.

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat