W szpitalu telewizję będzie można oglądać za darmo

Tydzień Trybunalski Środa, 05 grudnia 20127
Piotrkowski szpital przy ul. Rakowskiej dba nie tylko o zdrowie, ale również o dobre samopoczucie swoich pacjentów. W placówce było już dostępnych 50 nowoczesnych i - co ważne dla chorych - bezpłatnych telewizorów. Teraz, w związku z postępującym procesem cyfryzacji telewizji naziemnej, dyrekcja planuje wymienić jeszcze 40 odbiorników starszej generacji.
fot. Jarek Mizerafot. Jarek Mizera

Dla pacjentów taki krok to duże udogodnienie. - Można spokojnie obejrzeć program i - co najważniejsze - nie płacić za każdą godzinę korzystania z odbiornika – mówi pani Halina, pacjentka spoza Piotrkowa. - Leżałam kiedyś w Łasku, tam trzeba wrzucać po dwa złote do puszki, jak chce się coś obejrzeć. Podobno tak samo jest w Bełchatowie. A tutaj miła niespodzianka – dodaje.


Nie na wszystkich oddziałach przy Rakowskiej można telewizję oglądać za darmo, ale już niebawem tak będzie. Szpital co prawda nie ponosi dużych kosztów z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego (bo jest z niego zwolniony – płaci tylko za jeden odbiornik), ale zmiany spowodują wzrost kosztów utrzymania telewizji w budynku. Skończą się zyski związane z płatnymi odbiornikami. Do rachunku trzeba będzie doliczyć też serwis nowych telewizorów i oczywiście sam zakup sprzętu. Do lipca placówka wyda w przybliżeniu 60 tysięcy złotych na płaskie ekrany. W dobie kryzysu gospodarczego i kłopotów w służbie zdrowia to spory ukłon w stronę chorego.


- Musimy dostosować placówkę do nowej technologii. Prawdopodobnie od lipca w naszym województwie zostanie zlikwidowany sygnał analogowy. Będziemy więc sukcesywnie płatną instalację wymieniać na nowy i bezpłatny sprzęt. Taki jest już dostępny dla pacjentów m.in. na ginekologii, położnictwie, rehabilitacji - mówi Roman Cichosz, zastępca dyrektora piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie.

Tak dobrze nie mają pacjenci z Bełchatowa. Szpital jest związany umową z firmą obsługującą płatny system telewizji do 2015 roku, a na salach nie ma jeszcze żadnych bezpłatnych odbiorników. - Nie wiem, czy będziemy mieli możliwość rozwiązania umowy. Temu tematowi szczegółowo się jeszcze nie przyglądaliśmy – mówi Małgorzata Dolata z bełchatowskiego szpitala. - Sprzęt do odbioru cyfrowego sygnału dostosuje na pewno firma obsługująca system – dodaje. Szpital nie wydaje złotówki na telewizory w placówce i do tego na całej sieci zarabia – wydzierżawia właścicielowi telewizorów część powierzchni szpitalnej. Firma pokrywa również koszty energii związane z eksploatacją telewizorów. Ile szpital zyskuje na płatnej telewizji – tego nie chce ujawnić.

Od zawsze bezpłatną telewizję w szpitalu ma placówka medyczna przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie. - Nigdy nie planowaliśmy wprowadzania systemu płatnej telewizji – zaznacza dyrektor PZOZ, Paweł Banaszek. Należy jednak w tym miejscu dodać, że w placówce dostępny jest tylko jeden odbiornik telewizyjny na oddział.

JK

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ciemna strefa ~ciemna strefa (Gość)08.08.2013 18:43

czego mądry polak nie wymyśli trochę zabawy i wszystko do obalenia :>:D

00


aaaa ~aaaa (Gość)05.12.2012 21:46

potwierdzam neurologia to dno

00


kolor ~kolor (Gość)05.12.2012 20:24

najgorszy oddział to NEUROLOGIA !!!!!!!!! w nosie mają pacjenta !!!!!!!!!

00


krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)05.12.2012 15:47

Cytuję:
Od zawsze bezpłatną telewizję w szpitalu ma placówka medyczna przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie


na chirurgii nigdy nie było odbiornika tv,chyba że w pokoju lekarskim albo w pokoju pielęgniarek,więc prosze ni pisać głupot.

00


P51 ~P51 (Gość)05.12.2012 10:19

"sklave" napisał(a):
No i co z tego skoro pacjentów jak na lekarstwo!!!


A skąd ta przenikliwa analiza...?
Bywasz tam na codzień...? ;->
Z moich obserwacji oba szpitale cierpią raczej na nadwykoniania, niż na pustki w oddziałach...
Wystarczy odwiedzić SOR ( Rakowska) lub izbę przyjęć ( Roosevelta) w dniu ostrego dyżuru; można się szybko wyleczyć z drobniejszych dolegliwości od samego patrzenia...
Przydzielanie "zbyt mało punktów" przez NFZ nie przekłada się na ilość zgłaszających się chorych. Każdemu trzeba udzielić pomocy, nie wolno odmówić- już o to dba NFZ, ma nawet odpowiednią "komórkę" w której można złożyć skargę na np. szpital.
Taki jest NFZ cudowny ! ;->

00


sklave sklaveranga05.12.2012 09:41

No i co z tego skoro pacjentów jak na lekarstwo!!!
Narodowe Formacje Zabijania mało punktów przydzielają.
Ciekawe czy za ten luks dla pacjentów szpital nie zostanie ukarany zmniejszeniem wielkości kontraktu na przyszły rok???
Foto trzynastu apostołów i ich guru.
http://sklave.manifo.com/foto-szopka

00


Ja Abbccc Ja Abbcccranga05.12.2012 09:32

Cytuję:
Prawdopodobnie od lipca w naszym województwie zostanie zlikwidowany sygnał analogowy


nie później niż do 20 maja 2013 - Łódź
http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/2011/10/harmonogram-wylaczania-telewizji-analogowej/

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat