W SLS bez zmian

Wtorek, 19 grudnia 20231
W miniony weekend Siatkarska Liga Szóstek OSiR w Piotrkowie rozegrała ostatnią kolejkę ligową w 2023 roku. Okres świąteczno-noworoczny na pozycji lidera spędzą siatkarze GKS-u Kamieńsk. W dobrym humorze jest także ekipa Mamrota Wilkowyje, który pozostaje bez porażki.
materiały organizatora materiały organizatora

W 7. kolejce Piotrkowska Akademia Sportu po zaciętym pojedynku pokonała FUKS Sulejów. PAS wygrał spotkanie 3:0, tracąc w poszczególnych setach 23, 24 i 25 punktów. Tym samym piotrkowianie przerwali serię porażek i cały czas liczą się w walce o fazę play-off. FUKS Sulejów stawia się w nieco trudniejszej sytuacji przed pozostałą częścią rozgrywek. Jednak to dopiero 1/3 rundy zasadniczej, więc jest jeszcze czas, aby nadrabiać straty punktowe.

W drugim meczu 7. serii gier tym razem Volley Props Łęczno nie postawiło się faworytowi - Kombajn Wollejbal Tim, który pewnie wygrał 3:0, oddając rywalom kolejno 14, 19 i 22 punkty.

W niedzielę rozegrano spotkanie pomiędzy Wolą Krzysztoporską Volleyball Club a Mamrotem Wilkowyje, które miało być hitem kolejki.
Natomiast tego dnia wicelider rozgrywek był fantastycznie dysponowany i siatkarze z Woli nie byli w stanie podjąć walki. Mecz skończył się pewną wygraną Mamrota 3:0, który tym samym kończy rok z kompletem wygranych.

Z takim samym bilansem zwycięstw pozostaje także GKS Kamieńsk, który w 7. kolejce przełożył swoje spotkanie.