Ty też możesz zostać Strzelcem! Piotrkowska jednostka rozpoczyna rekrutację

ePiotrkow Czwartek, 16 września 202132447
Znów można dołączyć do Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Piotrkowska jednostka 1031 zaprasza wszystkich ochotników na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w sobotę (18 września) o godzinie 10:00 przy ul. Kleszcz 4, czyli na na parkingu Karczmy „Pod dobrym aniołem”.
fot. K. Czapczyk

 

- Strzelec jest organizacją pro-obronną, paramilitarną, patriotyczną i przede wszystkim apolityczną o charakterze społeczno-wychowawczym, której historia sięga 1910 roku. Zajmujemy się szkoleniem naszych członków z rożnych dziedzin wojskowości np. taktyki zielonej, czarnej czy czerwonej, ale także wychowaniem historycznym i społecznym, a strzelcy to osoby nastawione patriotycznie chcące działać dla dobra ojczyzny i regionu – mówi drużynowy Michał Dybała.

 

Wspomniane wcześniej taktyki dotyczą walki w terenach zielonych, czyli lasach i na polach, a czarna jest związana z prowadzeniem działań w mieście. Z kolei czerwona to szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego pola walki.


- Aby rozpocząć swoją przygodę ze Strzelcem wystarczy stawić się na spotkaniu rekrutacyjnym i zabrać ze sobą jak najwięcej motywacji i chęci do działania, strój sportowy oraz coś do picia i jedzenia, gdyż zajęcia potrwają 5-6 godzin i na nich kandydat dowie się wszystkich niezbędnych rzeczy – wyjaśnia Michał Dybała.


Zbiórka rekrutacyjna rozpocznie się apelem, na którym dowódca piotrkowskiej jednostki opowie o jej funkcjonowaniu. Później rekruci zostaną podzieleni na grupy, w których pod okiem instruktorów będą mieć zajęcia z musztry.

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nnn. ~nnn. (Gość)17.09.2021 06:45

Strzelcy rekrutują ,WOT rekrutuje , wojsko /prawdziwe/ rekrutuje ,służba więzienna rekrutuje , straż pożarna też ponoć potrzebuje o policji nie wspominam ....skąd na to wszystko wziąć rekruta....bo ponoć ruskie nadchodzą...ja jestem za stary ,wnuk za młody. Co to będzie ,co to będzie...

31


Nie dla mnie ~Nie dla mnie (Gość)17.09.2021 16:52

Tylko hałas robią, i zatruwają powietrze.

01


rdfgfsd ~rdfgfsd (Gość)16.09.2021 14:55

Warunek szczepta się :D

30


Dagi ~Dagi (Gość)16.09.2021 16:28

Jak lubię sobie strzelić piwko to też jestem strzelcem? ;)

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat