Trwa Letni Festiwal w kolegiacie wolborskiej

ePiotrkowRegion Wtorek, 20 lipca 202118512
Dwa pierwsze koncerty XIV Festiwalu w wolborskiej kolegiacie już za nami. W ramach wydarzenia zaplanowano jeszcze dwa kolejne.
fot. wolborz.eu

Wystąpili dotychczas: wirtuoz skrzypiec i kompozytor Bogdan Kierejsza, a gościnnie śpiewała Agata Nizińska (prywatnie wnuczka aktora Wojciecha Pokory). Zabrzmiała muzyka klasyczna oraz filmowa. W drugim koncercie wystąpili artyści z Teatru Muzycznego w Łodzi: Ewa Spanowska, Karol Lizak, Jakub Czech oraz Robert Stefański.

 

Publiczność usłyszała najpiękniejsze utwory sakralne i klasyczne. Po raz pierwszy w kolegiacie usłyszeliśmy w duecie „Ave Maria” Cacciniego. Tym utworem oraz skomponowaną przez Roberta Grudnia pieśnią „Miłosierny Bóg” artyści bisowali dwukrotnie. Koncerty poprowadziła niezawodna  Nina Pol.

 

Kolejne koncerty w wolborskiej kolegiacie odbędą się 1 sierpnia i 15 sierpnia.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Uczeń ~Uczeń (Gość)22.07.2021 05:23

Czy ktoś napisze o upadku szkoły byłego technikum mechanizacji rolnictwa. Kto tym wszystkim tam zarządza? Czy już jest tam wszystko poniszczone?Co sie stalo z warsztatami ?

10


Kropka ~Kropka (Gość)21.07.2021 15:45

Koncert piękny. Szkoda, że w Piotrkowie brak tego rodzaju sztuki.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat