Advertisement

Świętowali druhowie OSP

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 09 maja 202217690
W niedzielę (08.052022) świętowali w Wolborzu druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej gminy. Uroczystości Dnia Strażaka w Wolborzu rozpoczęły się na placu Straży gdzie oddziały z gminnych jednostek OSP złożyły meldunek.

Ładuję galerię...

Następnie druhowie przemaszerowali w asyście strażackiej orkiestry dętej z Żarnowicy pod kolegiatę, w której odprawiona została Msza Święta, celebrowana przez ks. Tomasza Owczarka.

 

Po Mszy Świętej druhowie przemaszerowali na pl. Jagiełły, gdzie pod pomnikiem Andrzeja Frycza Modrzewskiego, prekursora pożarnictwa na ziemiach polskich, złożone zostały kwiaty. Wiązanki złożono także pod okolicznościową rzeźbą na pl. Straży, która ustawiona została w tym miejscu w ubiegłym roku, by upamiętnić i uhonorować bohaterstwo druhów OSP.

 

W uroczystości Dnia Strażaka w Wolborzu brali udział m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek oraz przedstawiciele miejsko-gminnego samorządu burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin.

 

Święto strażaków w Wolborzu uświetnił druh Andrzej Kotlicki z Muzeum Pożarniczego, przygotowując okolicznościową wystawę i pojazdy, które towarzyszyły podczas przemarszu druhów OSP.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat