Święto Szkoły w Budowlance

ePiotrkow Wtorek, 07 grudnia 202126313
7 grudnia społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie obchodziła Święto Szkoły. W ramach uroczystości przypomniano życiorys patrona placówki Władysława Stanisława Reymonta, a uczniowie odebrali certyfikaty, potwierdzające zdobyte kwalifikacje zawodowe.

Ładuję galerię...

 

Wspomniane certyfikaty młodzież odebrała w ramach podsumowania pierwszego etapu projektu „Nabywając nowe kompetencje buduj swoją przyszłość w Budowlance”. Uczniowie szkolili się podczas kursów: spawania metodą MAG, operatora wózków widłowych, programu Photoshop. Ponadto w ramach projektu brali udział w stażach i praktykach zawodowych. Unijne pieniądze posłużyły również na szkolenia dla nauczycieli i doposażenie szkolnych pracowni. Łączny koszt projekty wyniósł ponad 1,3 mln złotych.

Jest nieustający deficyt pracowników w branżach, w których kształcimy i są to zawody przyszłości. Ważne, że nasza młodzież bierze także udział w licznych szkoleniach. Dziś podsumowaliśmy kursy, które odbyły się ramach projektu realizowanego z Urzędem Marszałkowskim. Na uroczystość zaprosiliśmy także pracodawców, którzy współpracowali z nami przy tej realizacji. Było ich aż dwudziestu, a za odbyte w lipcu i sierpniu praktyki oraz staże, uczniowie otrzymali wynagrodzenie w kwocie 1800 zł – mówiła Edyta Wiernicka, dyrektor ZSP POW nr 3 w Piotrkowie.

Dyrektor szkoły nie kryła radości z faktu, że wśród pracodawców było wielu absolwentów Budowlanki. - Mam wielki szacunek dla ludzi, którzy ukończyli naszą szkołę, a teraz są po drugiej stronie i jako pracodawcy przyjmują oraz uczą naszą młodzież — podkreśliła.

 

Sami pracodawcy mówili, że wiedza i umiejętności zdobyte w Budowlance na pewno miały wpływ na ich karierę zawodową. Przedsiębiorcy byli zadowoleni z postawy uczniów podczas praktyk i wyrazili chęć dalszej współpracy ze szkołą.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

asdf ~asdf (Gość)08.12.2021 08:45

ilu z nauczycieli do 1 marca pracuje ? nie ma mojej zgody na przymus szczepień ,ja podziękuję

22


Rtjx ~Rtjx (Gość)08.12.2021 07:09

A później tynk odpada ze ścian jak położą, albo leje się przez dach do domu, bo obróbka dekarska źle na odwal się zrobiona.
Piotrkowscy budowlańcy.
Kto miał z nimi styczność, ten potwierdzi gros niedoróbek.

10


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)07.12.2021 20:21

Szkoda, że nie wymieniono tych 20 firm...

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat