Strefa bez Michaela Jacksona?

ePiotrkow Czwartek, 14 marca 2019608218
W związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne, a nawet pedofilię, kolejne rozgłośnie radiowe rezygnują z emitowania piosenek Michaela Jacksona. Czy dołączy do nich piotrkowska Strefa FM?

Chodzi o wątpliwości, co do zachowań Króla Popu, o których głośno było już na początku lat 90. Tyle, że wtedy Michael Jackson żył, mógł się bronić, a przede wszystkim skutecznie działali jego prawnicy. Mówiło się o wysokich odszkodowaniach wypłacanych młodym chłopcom, z którymi gwiazdor nawiązywał dziwne i być może karalne relacje. Nigdy jednak za czyny lubieżne nie został skazany. Zmarł niemal 10 lat temu. W miniony piątek  stacja  HBO wyemitowała dokument „Leaving Neverland" przedstawiający, jak dwaj mężczyźni, którzy w wieku 7 i 10 lat poznali Michaela Jacksona i zaprzyjaźnili się z nim, przebywali wiele razy z innymi dziećmi w słynnej posiadłości Neverland należącej do piosenkarza. Dziś, kiedy są już dorośli,  zarzucają mu molestowanie seksualne i opisują, jak Jackson manipulował nimi emocjonalnie, by nie wyjawili nikomu, że ich wykorzystywał.


W reakcji na film coraz więcej rozgłośni radiowych na całym świecie podejmuje decyzję o zaprzestaniu prezentowania przebojów Michaela. Tak zrobiło m.in. Radio Zet. Czy śladem Zetki pójdą stacje z naszego regionu?


- W Radiu Łódź nie zdecydowaliśmy się na taki krok – mówił w Maglu dziennikarz Marcin Tercjak. – Przyznam, że nie do końca rozumiem sens podejmowania takich decyzji. Uważam, że to taki przypadek, w którym trzeba oddzielić osobę artysty od jego twórczości. Czym innym jest potępienie jego ewentualnych czynów, a czym innym ocena działań artystycznych. No bo co zrobić z tymi, którzy z Jacksonem współpracowali? Też objąć zakazem ich piosenki? Mamy do czynienia z ważną częścią muzyki popularnej, czy świat stanie się lepszy, jeśli przestaniemy emitować utwory nagrane przez tego artystę? Uważam, że takie kroki podejmowane są na gorąco. Proponowałbym najpierw ochłonąć.


Podobnego zdania jest szef redakcji muzycznej Strefy FM. - Czy w związku z tym, co w latach 70. zrobił kiedyś Roman Polański mamy zbojkotować jego filmy? – pyta Robert Gala. – Czy pośmiertna „zemsta" na piosenkach Michaela Jacksona, wyrzucenie ich do kosza cokolwiek zmieni? Może raczej należałoby pomyśleć o zadośćuczynieniu ofiarom - jeśli naprawdę nimi były – poprzez przeznaczenie części dochodów z emisji przebojów tego artysty? To mnóstwo znakomitych  piosenek. Strefa FM nie przyłącza się do tych stacji, które twórczość Jacksona od kilku dni bojkotują.


Jak uważacie: czy należy wyraźnie oddzielić życie MJ od jego twórczości, czy jednak odseparowanie jednego od drugiego jest niemożliwe?


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

o_O ~o_O (Gość)15.03.2019 12:54

słuszna decyzja, tym bardziej, że nie ma żadnych wyroków

11


gość ~gość (Gość)14.03.2019 09:39

Przestań szczekać na Kościół.

719


gość ~gość (Gość)14.03.2019 16:57

Pozamykaćkościoły

15


haha ! ~haha ! (Gość)14.03.2019 10:30

Będąc w Piotrkowie specjalnie będę słuchał GŁOŚNO w aucie Beat it! albo Smoooth criminal

64


gość ~gość (Gość)14.03.2019 21:13

Ludzie najpierw prawomocny wyrok i koniec komentarzy.

32


gość ~gość (Gość)14.03.2019 20:53

Bojkot księży!!!!!

23


gość ~gość (Gość)14.03.2019 16:18

Majkel w porządku.

02


gość ~gość (Gość)14.03.2019 13:28

Bojkot księży. Robią to samo bojkotujmy księży. Jeżeli nie oceniamy kogos za to co robi dla kultury, dla innych to oceniajmy wszystkich taka sama miarą

105


bez wyjątków ~bez wyjątków (Gość)14.03.2019 14:29

Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla zboczeńców i przestępców krzywdzących dzieci.

50


gość ~gość (Gość)14.03.2019 12:32

Winien jest kler polski kler

55


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat