Advertisement

„Stan wyjątkowo nieludzki”. Happening w Rynku Trybunalskim

Strefa FM Wtorek, 05 października 20217347111
„Stan wyjątkowo nieludzki” - pod takim hasłem w 25 miastach w całej Polsce odbyły się happeningi związane z kryzysem humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy. Wsparcie dla uchodźców wyraziła także grupa kilkunastu piotrkowian.

Ładuję galerię...

Organizatorem wtorkowej akcji był Komitet Obrony Demokracji. Happening rozpoczął się o godzinie 18 w Rynku Trybunalskim.  Sytuacja ma związek ze zorganizowanym przerzutem imigrantów m.in. z Iraku, Afganistanu oraz innych krajów Bliskiego Wschodu między innymi przez granicę białorusko-polską. Kryzys został zapoczątkowany kilka tygodni temu przez białoruski rząd.

- Dzieci, które przekroczyły granicę, zostały wywiezione do lasu na pastwę losu. To potworna sprawa. Wiemy, że granice muszą być strzeżone. Łukaszenka podejmuje działania, które mają nas skonfliktować z całą Unią Europejską. Nie wolno jednak się tak zachowywać i wyrzucać dzieci oraz znęcać się nad ludźmi. Do uchodźców nie dopuszcza się pomocy humanitarnej, lekarzy, adwokatów oraz obserwatorów i mediów. Pan prezydent przyjeżdża do Piotrkowa i sadzi z dziećmi las, i nie zabiera żadnego stanowiska w tej sprawie. Gratuluje rządzącym tego nieludzkiego stanu - mówiła działaczka społeczna Małgorzata Pingot.

Protestujący w Rynku Trybunalskim podkreślali, że sytuacja uchodźców jest bardzo trudna i powinni otrzymać pomoc humanitarną. - Nie jesteśmy obojętni wobec tego, co dzieje się na naszej granicy. Przede wszystkim trzeba być człowiekiem. Tymczasem policja, wojsko i straż graniczna działa pod dyktando rządu. Polskie służby absolutnie łamią prawa człowieka i stosują nielegalną metodę push-back (czyli odsyłanie migrantów za polską granicę) - mówi Magdalena Gurdziołek z Piotrkowskiego Strajku Kobiet.

- Dość przemocy władzy. Jej macki są już wszędzie. A ta przemoc widoczna jest m.in. na polsko-białoruskiej granicy. Chcemy zademonstrować swoją niepokorność w stosunku do władzy i praw stanu wyjątkowego, który wprowadził rząd i prezydent Andrzej Duda. Ten kryzys jest spowodowany sytuacją polityczną. Rząd i prezydent działają w jedną stronę i chcą nas wypisać z Unii Europejskiej, na co nie możemy się zgodzić - mówił w rozmowie ze Strefą FM Piotr Jakubowski z Komitetu Obrony Demokracji.

W czasie happeningu na płycie Rynku Trybunalskiego pojawił się Maciej Zadumiński z Piotrkowskiego Klubu Konfederacji. - Chciałem porozmawiać z panią Małgorzata Pingot na temat dzisiejszego protestu, jakie są ich założenia i postulaty oraz zapytać jak oni wyobrażają sobie możliwość sprowadzenia imigrantów. Chciałem także wręczyć wniosek, który umożliwia zaproszenie cudzoziemca na swój własny koszt. Może protestujący wezmą się do roboty i sami zaczną sprowadzać te osoby z zagranicy. Mam dla pani Małgorzaty sugestię, aby wykupiła sobie wizę na Białoruś i tam bezpośrednio pomagała tym koczującym, którzy są w tej opłakanej sytuacji - mówił Maciej Zadumiński.


Zainteresował temat?

2

29


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (111)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emeryt ~emeryt (Gość)05.10.2021 21:17

Pani Małgorzata Pingot dlaczego nie pomaga tym uchodźcom osobiście? Cały czas tylko jątrzy i jest przeciwko obecnie rządzącym w Polsce. Dlaczego siedziała cicho za rządów SLD-PSL, dwóch kadencji PO-PSL. Kto nienawidzi, już przegrał - to słowa Błogosławionego prymasa księdza Stefana Wyszyńskiego. Te słowa pasują jak ula do tej Pani. Jak jej wszystko w Polsce nie pasuje to niech wyjedzie z Polski.

525


go?ć_kasia ~go?ć_kasia (Gość)09.10.2021 14:00

Dobrze, że tylko kilkanaście osób stale się nudzi w Piotrkowie...

31


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)07.10.2021 14:41

Dajcie przykład. Bierzcie do domu. Ale nie wezmiecie!!! Tylko krzyczeć potraficie!

94


DoYouLiftBro? ~DoYouLiftBro? (Gość)06.10.2021 15:20

Jezus nie był i nie jest żadnym uchodźcą, był przy tworzeniu świata, i praktycznie poza tym że chwilowo systemem zarządza lucyfer i jego falszywe światło, to jednak konieć konców ten świat należy do Jezusa, więc jak ma być uchodźcą na własnej Ziemii???

103


śzżak ~śzżak (Gość)07.10.2021 13:39

Tranie to ex piotr. nazwałaś to V piąta kolumna .Kto i ile im za to płaci?

51


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)06.10.2021 08:26

Podobno myślenie nie boli, ale widocznie nie wszystkich. Pewna część obywateli(?) cynicznie próbuje coś ugrać prezentując postawę godną V kolumny. Przed wojną z pewnością trafili by za kratki, ale teraz mamy wolność słowa, nawet jeśli to słowo wrogie Polsce, dywersyjne. Nawet Wyborcza i TVN wie, że nie ma na granicy wielu uchodźców, są tylko migranci ekonomiczni. Cynicznie wykorzystani przez Moskwę do kolejnej zadymy. Płacą jak za wycieczkę, a dostają obóz przetrwania. Można im współczuć, ale czy warto. Niosą ze sobą destrukcje, zagrożenie i wszystko to czego nie lobią Europejczycy. Nie prościej posprzątać u siebie?

334


sad ~sad (Gość)05.10.2021 19:57

cała masa obywateli POLSKICH potrzebuje pomocy, najpierw zacznijcie od nich a nie uprawiać propagandę na słabych jednostkach

411


org ~org (Gość)06.10.2021 09:47

Ogólnie tragedia i piekło zmarzło, lewicowi komuniści cytują ewangelię i powołują się na nią.

162


GOŚĆ111 ~GOŚĆ111 (Gość)06.10.2021 09:15

Witam.
Patrzę na tych strajkujących ludzi i nie wierze. Kogo Wy chcecie wpuścić do kraju? Czytaliście kiedykolwiek Koran? Co tam jest napisane i w jaki sposób? Ci ludzie wyznają taką religię, i będą ją praktykować na terenie Naszego kraju. Powiedźcie że trzeba im pomóc kobiecie którą zgwałcono na plaży we Włoszech a jej mąż został pobity i musiał się na to patrzeć. Zgadnijcie kto to zrobił? Tak, zrobili to ludzie tej samej Narodowości i wyznania którzy teraz stoją przy Naszej granicy i chcą się dostać do Naszego kraju. Przecież to jest celowe działanie Łukaszenki, wywożenie tych ludzi na granicę.

312


świetlana przyszłość ~świetlana przyszłość (Gość)06.10.2021 11:39

Żeby zrobić z Polaków Palestyńczyków trzeba Polskę wyprowadzić z Unii. Potem wprowadzi się każde prawo pozbawiające Polaków wszelkich praw. Będzie można pozbawić nawet prawa do miski ryżu i żadne trybunały europejskie czy komisje się nie odezwą.

46


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat