Reklama

Stan techniczny windy zagraża bezpieczeństwu?

ePiotrkow Piątek, 15 października 2021982822
Mieszkańcy wieżowca przy ul. Słowackiego 160/162 w Piotrkowie skarżą się na wygląd i stan windy, która - jak twierdzą nigdy nie była wymieniana. Na zdjęciach wysłanych do naszej redakcji widać, że winda pamięta co najmniej ostatnią dekadę minionego stulecia. Czy rzeczywiście jej stan jest tak zły?

Ładuję galerię...

 

Z wątpliwościami dotyczącymi stanu technicznego windy zwrócił się do nas czytelnik portalu epiotrkow.pl. - Są takie bloki, w których windy wymieniano już dwukrotnie, więc w naszym wieżowcu też powinna być już zainstalowana nowa. Funkcjonuje tu ten sam dźwig, odkąd się wprowadziłem pod koniec lat 70-tych i już pora coś z nim zrobić, bo tym już strach jeździć – mówi mieszkaniec wieżowca przy ul. Słowackiego 160/162.

 

- Te windy rzeczywiście są już leciwe, ale jeśli chodzi o ich stan techniczny i bezpieczeństwo to są pod stałą kontrolą. Raz w roku sprawdza je Urząd Dozoru Technicznego i oba dźwigi pozytywnie przeszły przeprowadzone w ostatnich miesiącach kontrole. Oprócz tego zlecamy konserwację i remonty firmie zewnętrznej, która dokonuje przeglądu co najmniej raz w miesiącu i potem naprawia ewentualne usterki – wyjaśnia Adam Laszczyk prezes Zarządu Spółdzielni im. J. Słowackiego, które administruje blokiem przy Słowackiego.

 

Naprawy i remonty objęły także zgłoszone nam przez mieszkańców windy. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat dwukrotnie wymieniono gumowy układ chwytakowy, zakupiono nowe koło cierne do lin i zmieniono przekładnię reduktor.

 

Jednak mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, uważają, że wymiana windy jest mimo wszystko potrzebna. Podkreślają, że nie chodzi im tylko o względy bezpieczeństwa. - Kiedyś ona dużo częściej się psuła, ale teraz jest rzeczywiście lepiej. Niestety wygląd zewnętrzny i wewnętrzny windy jest fatalny i należy wymienić przynajmniej kabinę – twierdzi mieszkanka wieżowca.

 

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. Słowackiego informuje, że w administrowanych przez spółdzielnię budynkach nie wymienia się już samych kabin, gdyż ich koszt stanowi 50% wartości przebudowy całego dźwigu.

 

W 2020 r. wymieniono na terenie Spółdzielni im. J. Słowackiego dwie windy, a w 2021 trzy kolejne. Ogółem w zasobie SM jest ich 41. - Sukcesywnie teraz wymieniamy przestarzałe windy na nowe, ale tylko wtedy gdy są pieniądze w funduszu remontowym danego bloku – informuje Adam Laszczyk.

 

Prezes zapowiedział, że pierwszą z przestarzałych wind najpewniej uda się wymienić w 2023 roku, a po uzbieraniu niezbędnych pieniędzy także drugi z leciwych dźwigów przejdzie do historii.


Zainteresował temat?

0

2


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Polo   ~Polo (Gość)16.10.2021 22:22

Na pieszo po schodach. Samo zdrowie.

02


Wg życzenia ~Wg życzenia (Gość)17.10.2021 16:16

Jak zagraża bezpieczeństwu, to natychmiast wyłączyć.

20


wtf ~wtf (Gość)18.10.2021 10:50

windy wszędzie powinny być wymienione, nawet jak powiedzmy prawie "nowa" to wygląda na starą bo wandale niszczą!
a poza tym powinny być wszędzie kamery - w windach i na klatkach - nie byłoby mazania po ścianach, śmiecenia
piotrkowskie spółdzielnie potrafią tylko czynsz podnosić i nic więcej a reszta leży i kwiczy,
tak samo ze śmietnikami - ludzie spoza ptb przyjeżdżają i wywożą śmieci tu! zrobić wszystko pod klucz i tyle! a jak ludzie remonty robią to wszystko na śmietnik idzie i nikt nic z tym nie robi, a za chwile znowu śmieci w górę bo przecież za tego kogoś trzeba płacić!

30


Rtjx ~Rtjx (Gość)15.10.2021 14:16

Późny Gierek, widać po okleinie. Wstyd w 21 wieku takie coś zostawić w bloku.

30


Ep ~Ep (Gość)16.10.2021 11:14

Ładna ale w Warszawie jeszcze jeszcze lepsze widziałem. Połowa ludzi w bloku bała się winda jeździć.

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.10.2021 08:12

Dlaczego spółdzielnia nie zrobi liftingu wind ??
Przecież są firmy które oklejają ścianki i winda wygląda jak nowa ...

20


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.10.2021 19:19

Cytuję:
Funkcjonuje tu ten sam dźwig, odkąd się wprowadziłem pod koniec lat 70-tych i już pora coś z nim zrobić, bo tym już strach jeździć – mówi mieszkaniec wieżowca przy ul. Słowackiego 160/162.


Pan ma już chyba demencję, bo te wieżowiec, jak i sąsiedni - Słowackiego 154-158 oddano do użytku jesienią 1984 roku. Pod koniec lat 70. tam były prywatne domy jednorodzinne z ogródkami, po których zostały później nieliczne drzewa owocowe.

60


EOP ~EOP (Gość)15.10.2021 23:46

Jakie "miasto"takie windy.

23


Urzędnik ~Urzędnik (Gość)15.10.2021 18:12

Jak wam nie pasuje to macie nogi. A jeżeli nie macie siły to trzeba iść na rentę

05


go?ć_lucyna ~go?ć_lucyna (Gość)15.10.2021 15:00

A po co im winda na nogach, bendom się czuć jak w gorach tam płacom tu majom za darmo

05


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat