Advertisement

Rozbudują i wyremontują oczyszczalnię

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 02 stycznia 20232
Przedstawiciele Urzędu Gminy w Grabicy poinformowali, że zbiorcza oczyszczalnia ścieków w tej miejscowości zostanie rozbudowana i wyremontowana. Na ten cel urzędnicy pozyskali ponad 4,5 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Zakres rozbudowy zbiorczej oczyszczalni ścieków obejmuje zwiększenie przepustowości istniejącej, gminnej oczyszczalni ścieków. Rozbudowa będzie realizowana z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury technicznej i urządzeń, bez zmiany technologii oczyszczania, w oparciu o istniejące, wcześniej wybudowane reaktory SBR (Sekwencyjne Reaktory Porcjowe).

W ramach robót zostanie wykonana renowacja powierzchni zbiorników żelbetowych polegająca na utworzeniu nowych powłok ochronno-izolacyjnych i antykorozyjnych konstrukcji. Z uwagi na znaczny stopień zużycia wymienione zostaną dotychczas funkcjonujące w reaktorze SBR1: turbina napowietrzająca, dekanter ścieków oczyszczonych, pompy, mieszadła i wentylatory. Dostarczona zostanie i zamontowana nowa technologia do reaktora SBR2. Modyfikacji ulegnie komora elektrozasuw. Remontowi kapitalnemu poddana zostanie stacja zlewna ścieków dowożonych i sitopiaskownik. Zaktualizowany zostanie system automatycznego sterowania pracą oczyszczalni. Wykonane zostaną prace budowlane remontowe polegające na wymianie opraw oświetlenia zewnętrznego, pomalowaniu pomieszczeń i zabezpieczeniu antykorozyjnym stalowych konstrukcji zadaszeń wiat - informują urzędnicy.

 

Całkowity koszt inwestycji to 4 772 400 zł.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pektuszcz ~pektuszcz (Gość)03.01.2023 20:17

Chyba to wezmę

10


Ep ~Ep (Gość)02.01.2023 13:36

Może wreszcie będzie mniej tam śmierdziało

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat