Rolnicy świętowali w Rozprzy [FOTO]

Region Poniedziałek, 27 września 20214
Rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na terenie gminy Rozprza, świętowali w miniony weekend zakończenie żniw. Uroczysta Msza Święta dożynkowa, została odprawiona w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy.

Ładuję galerię...

Dożynki Parafialne rozpoczęły się od błogosławieństwa i poświęcenia wieńców, darów oraz chleba dożynkowego, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

 

Przewodnicząca Rady Gminy Agata Bartkowska oraz wójt Rozprzy Janusz Jędrzejczyk, w imieniu lokalnej społeczności, przekazali rolnikom wyrazy uznania i szacunku oraz podziękowali za ich trud i wysiłek. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do Sanktuarium NMP w Rozprzy, gdzie rozpoczęła się uroczysta msza dziękczynna.

 

W tym roku wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa: Białocin, Stara Wieś, Straszów, Jeżów, Ignaców, Bogumiłów wraz z Bazarem, Magdalenką oraz Wronikowem, Kęszyn wraz z Dzięciarami, Rozprza, Bagno, Gieski, Łochyńsko i Romanówka.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_kierowca ~go?ć_kierowca (Gość)27.09.2021 12:02

No tak te blokady dróg i my do pracy nie mogliśmy dojechać jak to im ciężko

14


Rozprza 2021 ~Rozprza 2021 (Gość)27.09.2021 13:23

O koło gospodyń z lochynska składa się z 4 młodzieńców w tym jeden pożyczony z bazaru.ciekawa wioska.nie ma jak to rozprza nawet ubrani są fajnie jednakowo.

13


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)27.09.2021 11:47

To jest właśnie ta biedota co protestują

33


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat