Advertisement

Rolnicy świętowali w Rozprzy [FOTO]

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 27 września 202132634
Rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na terenie gminy Rozprza, świętowali w miniony weekend zakończenie żniw. Uroczysta Msza Święta dożynkowa, została odprawiona w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy.

Ładuję galerię...

Dożynki Parafialne rozpoczęły się od błogosławieństwa i poświęcenia wieńców, darów oraz chleba dożynkowego, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

 

Przewodnicząca Rady Gminy Agata Bartkowska oraz wójt Rozprzy Janusz Jędrzejczyk, w imieniu lokalnej społeczności, przekazali rolnikom wyrazy uznania i szacunku oraz podziękowali za ich trud i wysiłek. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do Sanktuarium NMP w Rozprzy, gdzie rozpoczęła się uroczysta msza dziękczynna.

 

W tym roku wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa: Białocin, Stara Wieś, Straszów, Jeżów, Ignaców, Bogumiłów wraz z Bazarem, Magdalenką oraz Wronikowem, Kęszyn wraz z Dzięciarami, Rozprza, Bagno, Gieski, Łochyńsko i Romanówka.

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_kierowca ~go?ć_kierowca (Gość)27.09.2021 12:02

No tak te blokady dróg i my do pracy nie mogliśmy dojechać jak to im ciężko

14


Rozprza 2021 ~Rozprza 2021 (Gość)27.09.2021 13:23

O koło gospodyń z lochynska składa się z 4 młodzieńców w tym jeden pożyczony z bazaru.ciekawa wioska.nie ma jak to rozprza nawet ubrani są fajnie jednakowo.

13


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)27.09.2021 11:47

To jest właśnie ta biedota co protestują

33


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat