Restauratorzy z Łodzi: może podczas EURO uda się odrobić straty z pandemii

PAPŁódzkie Sobota, 12 czerwca 20215 1214
W piątek wieczorem na Piotrkowskiej w Łodzi i w wielu innych miejscach miasta rozpoczęto nie tylko świętowanie rozpoczynającego się weekendu, ale otwarto także sezon sportowy. Ruszają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2020, które z powodu pandemii opóźniono o rok.
fot. PAP

Na reprezentacyjnej ulicy Łodzi są miejsca, gdzie można oglądać mecze, a Piotrkowska reklamuje się, jako najdłuższa strefa kibica w Polsce. Nie tylko jednak tam właściciele barów, pubów i restauratorzy spodziewają się dużych zysków związanych ze zwiększonym ruchem podczas EURO.

 

W lokalu gastronomicznym na dużym łódzkim blokowisku – jak przekazali klienci - już od późnego popołudnia prawie wszystkie miejsca były zajęte. Lokal wypełniały dźwięk z ogromnego telewizora i głośne rozmowy kibiców.

 

"Największym problemem naszej branży są opłaty licencyjne za transmisje meczów" – powiedział PAP właściciel lokalu, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska. "Liczę na spory zysk, głównie ze sprzedaży piwa, choć kibice zamawiają też przekąski" – wyjaśnił. "Może podczas EURO uda się odrobić straty z pandemii" - dodał.

 

W centrach handlowo-rozrywkowych w Łodzi menedżerowie lokali gastronomicznych martwią się o przestrzeganie przepisów sanitarnych. "Musimy pamiętać o dezynfekcji i pilnować porządku, a klienci są po prostu spragnieni sportowych emocji. I piwa" – wyjaśnił jeden z pracowników strefy kibica w centrum Manufaktura.

 

Na Piotrkowskiej najmniej lokali włączonych oficjalnie przez miasto do "najdłuższej strefy kibica w Polsce"” zlokalizowano na odcinku tej ulicy od Placu Wolności do zbiegu ulic Zielonej i Narutowicza. Jest tam tylko jedna restauracja umieszczona przez urząd na specjalnej mapie punktów gastronomicznych z miejscem do kibicowania, chociaż mecze EURO można obejrzeć też w innych lokalach na tym odcinku "Pietryny".

 

Czym dalej na południe najsławniejszej ulicy Łodzi, stref kibica jest coraz więcej. Od 19.30 w piątek dużo miejsc było już zajętych lub zarezerwowanych. "Dzisiaj na Piotrkowskiej będzie tradycyjny, piątkowy +Armagedon+, ale i szaleństwo meczowe, bo jest sporo kibiców. Chyba najwięcej sprzedamy piwa i innego alkoholu" – przewidywała pani Katarzyna, kelnerka w jednej z restauracji serwującej m.in. dania kuchni międzynarodowej.

 

Sporo kibiców jest też w mniejszych lokalach przy śródmiejskich ulicach. Jeden ze współwłaścicieli baru z kuchnią Bliskiego Wschodu powiedział, że nie będzie łamał polskich przepisów licencyjnych dotyczących transmisji meczów. "W moim telewizorze będzie tylko satelitarny kanał sportowy po arabsku. Tam też będą mecze. Także spotkania z udziałem Polaków" – zapewnił. "Obraz jest przecież uniwersalny, a jak ktoś nie zrozumie komentarza pomogę" – mówił.

 

Zarządzający barem piwnym na Starych Bałutach w Łodzi przewiduje, że podczas EURO potroi obroty. "Tyle straciłem na pandemii, że muszę mieć na to nadzieję" – podkreślił. "Dostaliśmy pieniądze z rządowej tarczy, ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Kolega ze Śródmieścia mówił, że miasto wprowadziło tylko symboliczne obniżki na lokale użytkowe i tylko przez kilka miesięcy. Trzeba jednak, jakoś dawać sobie radę" – podsumował.(PAP)

 

Autor: Hubert Bekrycht

 

hub/ mark/


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mistrz kuchni ~Mistrz kuchni (Gość)12.06.2021 09:17

Życzę 99% właścicielom restauracji szybkiego bankructwa za zabieranie napiwków obsłudze smieciowe umowy oszukiwanie na jakości składników i ich wadze,wzięcia pieniędzy z tarczy ochronnej i pomimo to zwolnienia pracowników itd.moze 1% właścicieli jest ok.mozecie mnie hejtowac

40


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)12.06.2021 23:59

Restauratorzy to niech składają masowo pozwy do sądu przeciwko działaniom nie-rządu warszawskiego. Zamykanie knajp i innych przybytków było bezprawne, i nie powinno się tego tak zostawić. To nie gospodarka, tylko ten nie-rząd powinien być zamknięty!
Powinno się ich wszystkich zamknąć w psychiatryku pod pretekstem SCHIZOFRENII BEZOBJAWOWEJ, i przedłużać im tam pobyt ciągle o dwa tygodnie aż do usranej śmierci.

20


Kazik ~Kazik (Gość)12.06.2021 15:29

Czy oni nie wiedzą ,ze zaległości nigdy nie da się odrobić w tej branży to nie produkcja przy maszynie gdzie można zostać dłużej w tej branży jest to niemożliwe

10


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)12.06.2021 10:59

A czy Delta, Alfa, Beta, Gamma i inne mutacje koronawirusa zdecydowały się nie ingerować w najdłuższą strefę kibica w Polsce, bo patrząc z perspektywy roku, współpraca wirusa i polityków zawsze jakoś dziwnie układa się po myśli tych drugich.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat