Przeczytaj, jak konferencja prasowa w Piotrkowie Trybunalskim ramach kampanii "Samorządy naprzód"! mobilizuje lokalnych liderów do poparcia kandydata na prezydenta RP, Rafała Trzaskowskiego

Piątek, 14 lutego 202573
W piątek, 14 lutego 2025 roku, Piotrków Trybunalski stał się miejscem spotkania przedstawicieli samorządów w ramach ogólnopolskiej kampanii „Samorządy Naprzód!". Inicjatywa, która mobilizuje lokalne władze do wsparcia kandydata na prezydenta RP, Rafała Trzaskowskiego, zyskuje na sile i znaczeniu w całym kraju.

Ładuję galerię...

Konferencja prasowa oraz spotkanie samorządowców odbyły się w Mediatece przy ul. Curie-Skłodowskiej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. europosłowie Dariusz Joński, senator Krzysztof Kwiatkowski, posłanka Barbara Dolniak, poseł Adrian Witczak oraz prezydent Piotrkowa, Juliusz Wiernicki. Uczestnicy podkreślali, że lokalne władze są fundamentem polskiej demokracji, a współpraca między samorządami a administracją centralną jest niezbędna dla rozwoju regionów.

 

My pokazujemy, że dobro samorządu leży nam na sercu . Jako senator zgłosiłem 200 poprawek do Polskiego Ładu to były poprawki do ustaw, które uderzały w interesy samorządów, bo zabierały pieniądze z podatków z samorządu, a przesuwały je do centrali poprzez zwiększenie składki zdrowotnej, a to powodowało, że budżet Państwa miał mniejsze wydatki, a samorządy niestety miały mniejsze wpływy. Skończyła się polityka zabierania pieniędzy samorządom. Chcemy by wszystkie samorządy były równe a reformy, które wprowadza ten rząd właśnie temu służą- poinformował senator Krzysztof Kwiatkowski.

 

 

Europoseł Dariusz Joński mówił m.in o bezpieczeństwie.

 

Żyjemy w czasach gdzie bezpieczeństwo jest bardzo ważne, a Unia Europejska jest naszą polisą ubezpieczeniową. Dlatego te wybory są tak ważne, bo w polskim rządzie i Uni Europejskiej nie może być żadnych dwóch zdań w tej kwestii. Musi być absolutnie jedność, a jeśli będzie rozbicie to Putin się nie zatrzyma na Ukrainie.

 


Kampania „Samorządy Naprzód!" – inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim

 


Kampania, która rozpoczęła się 10 lutego 2025 roku, obejmuje wszystkie 16 województw, m.in. województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie oraz łódzkie. Kluczowym elementem akcji jest możliwość rejestracji poparcia na stronie www.samorzadynaprzod.pl, gdzie już ponad 2200 samorządowców zadeklarowało swoje wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego.

 

Kampania w toku, walczymy o prezydenturę Rafała Trzaskowskiego. Musimy wygrać. Dzisiejsza konferencja jest spotkaniem z samorządowcami i ze sztabem Rafała Trzaskowskiego. Jest szansa, że kandydat  Rafał Trzaskowski pojawi się w Piotrkowie w niedługim czasie- poinformowała Małgorzata Pingot, radna Rady Miasta Piotrkowa.

 ZOBACZ CAŁĄ KONFERENCJĘ: 


Wsparcie lokalnych władz – korzyści dla społeczności

 


Konferencja w Piotrkowie Trybunalskim była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami różnych szczebli samorządowych – od radnych sołeckich po prezydentów miast. Dyskutowano o sposobach, w jakie zintegrowane działania mogą przyczynić się do:

• Efektywniejszego rozwiązywania lokalnych problemów,

• Wzmocnienia pozycji samorządów w polityce krajowej,

• Lepszej współpracy między władzami lokalnymi a administracją centralną.

 


Co dalej? Nadchodzące wydarzenia w ramach kampanii

 


Po konferencji w Piotrkowie Trybunalskim, kampania „Samorządy Naprzód!" przeniesie się do kolejnych miast, takich jak Bełchatów i Radomsko. Nadchodzące spotkania i briefing prasowy będą kontynuacją działań mających na celu mobilizację samorządowców oraz przedstawienie konkretnych rozwiązań dla rozwoju regionów.

 

ZOBACZ CO MÓWILI W ROZMOWIE Z NAMI SENATOR KRZYSZTOF KWIATKOWSKI I EUROPOSEŁ DARIUSZ JOŃSKI:

 

 


Podsumowanie

 


Konferencja prasowa w Piotrkowie Trybunalskim potwierdziła, że Rafał Trzaskowski zyskuje coraz większe poparcie wśród lokalnych liderów. Dzięki kampanii „Samorządy Naprzód!" samorządowcy z całej Polski mają szansę na wspólne działania, które wpłyną korzystnie na rozwój lokalnych społeczności i kształtowanie polityki krajowej.

 


Zainteresował temat?

5

22


reklama

Komentarze (73)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Głodny ~Głodny (Gość)14.02.2025 16:49

Po wypowiedzi radnej p. Trajkotki, boję się otworzyć lodówkę. Bo może z niej coś wypaść z "trzaskiem".

141


Ll ~Ll (Gość)14.02.2025 15:06

Kto ma trochę oleju w głowie zagłosuje na mentzena napewno nie tęczowy rafałek

1814


komar ~komar (Gość)14.02.2025 15:15

To ma być demokracja ? prezydent powinien stać w cieniu i nie agitować ....

203


Klarcia ~Klarcia (Gość)14.02.2025 16:27

Jaka jedna rodzina jesteśmy.Banialuki

102


oooo ~oooo (Gość)14.02.2025 14:30

na pewno nie będę głosował na trzaska!

2410


kierownikWodopoju ~kierownikWodopoju (Gość)14.02.2025 15:59

poziom TVP w likwidacji

103


Daniel ~Daniel (Gość)14.02.2025 15:16

A gdzie sam Pan Trzaskowski? Znowu przedstawiciel platformy oleje mieszkańców Piotrkowa i nie przyjedzie albo zorganizują zamknięte spotkanie?????

147


wiesniak ~wiesniak (Gość)14.02.2025 15:15

piotrkowscy emeryci napewno dostana wieksze emerytury za glosowanie na tych co tyle obiecali.

116


antypolityk ~antypolityk (Gość)14.02.2025 15:10

Kto wymyśla Wam takie tytuły? Raczej nikt po dziennikarstwie, prawda?

180


Sławomir.wolanin  ~Sławomir.wolanin (Gość)14.02.2025 15:06

Banda nie udacznikow lepiej zróbcie coś z szpitalem bo nastepny pacjent umarł zresztom
Piotrkowianie wybrali marionetke z koalicji trzynastego grudnia czyli
Po psl SLD

194


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat