Polonia z kolejną wygraną

Region Poniedziałek, 16 października 20234
Sprawdzamy, co działo się na boiskach IV ligi oraz piotrkowskiej klasy okręgowej. Po raz kolejny Polonia Piotrków odwróciła losy spotkania i sięgnęła po komplet punktów. Zielono-biało-niebiescy wygrali z trzecią drużyną ŁKS-u Łódź. Tyle szczęścia nie mieli piłkarze Concordii Piotrków, którzy przegrali z Victorią Żytno.

W ligowej czołówce IV ligi wciąż utrzymuje się Polonia Piotrków. Tym razem piotrkowianie udali się do Łodzi, gdzie zmierzyli się z trzecią ekipą ŁKS-u Łódź. Zielono-biało-niebiescy do przerwy przegrywali 0:1, tracąc bramkę po wielkim błędzie defensywy piotrkowian. Zawodnik ŁKS-u nie miał problemu z wykończeniem akcji, strzelając do pustej bramki. Jednak w drugiej połowie Polonia zdołała strzelić trzy bramki i wygrać całe spotkanie 3:1. Zielono-biało-niebiescy na 12 rozegranych spotkań wygrali 8 z nich, co pozwala im plasować się na 3. pozycji.

Skalnik Sulejów przegrał w Opocznie z miejscową Ceramiką 0:1. Sulejowianie stracili gola w doliczonym czasie gry. Tym samym musieli uznać wyższość rywala. Obecnie Skalnik zajmuje 12. pozycję.

Szczerbiec Wolbórz pozostaje wciąż w strefie spadkowej. Beniaminek zanotował kolejną dotkliwą porażkę, przegrywając z AKS-em SMS-em Łódź 0:5. W ostatnich czterech spotkaniach wolborzanie stracili łącznie 19 goli, zdobywając tylko 4 bramki.

Złe wieści płyną także z rozgrywek klasy okręgowej. Drużyny z powiatu piotrkowskiego poniosły porażki. Concordia Piotrków, mimo prowadzenia do przerwy, przegrała wysoko z Victorią Żytno 1:4. Włókniarz Moszczenica uległ Pilicy Przedbórz 0:5, a LKS Mierzyn został pokonany przez Stal Niewiadów 0:4. W ligowej tabeli mierzynianie zajmują 12. pozycję, Concordia plasuje się miejsce niżej od LKS-u, a Włókniarz pozostaje na przedostatniej lokacie.