Piotrcovia postawiła się mistrzyniom

MKS Piotrcovia Niedziela, 28 kwietnia 20242
Piotrcovia zawiesiła mistrzowi Polski z Lubina wysoko poprzeczkę. Nasz zespół walczył przez większą część meczu z utytułowanym rywalem jak równy z równym, a do niespodzianki brakło niewiele. W 52. minucie było 21:21. Końcówka należała jednak do rywalek.

Agata Cecotka miała do dyspozycji jedynie 12 zawodniczek, w tym dwie bramkarki. Nasz zespół od pierwszej minuty grał jednak dobre zawody. Po kwadransie wygrywał 7:6, a w 26. minucie, po rzucie Darii Grobelnej było 10:8 dla Piotrcovii. Ostatnie cztery bramki pierwszej odsłony rzuciło jednak Zagłębie i to przyjezdne prowadziły po trzydziestu minutach 12:10.

Kiedy w 37. minucie lubinianki wygrywały 16:11 mało kto spodziewał się, że Piotrcovia może jeszcze nawiązać walkę. Tymczasem mozolnie, bramka po bramce, drużyna Agaty Cecotki zaczęła te straty odrabiać. Duża w tym zasługa świetnie spisującej się między słupkami Oliwii Suligi. W 52. minucie bramkę na 21:21 rzuciła Lucyna Sobecka. Piotrcovia miała kilka okazji, aby wyjść na prowadzenie, ale ich niestety nie wykorzystała. Zagłębie tymczasem opanowało nerwy i ostatecznie wygrało 26:22.

Piotrcovia - Zagłębie Lubin 22:26 (10:12)

Piotrcovia: Suliga - Radushko 1, Polaskova 1, Królikowska, Grobelna 2, Mokrzka 3/2, Sobecka 6, Szczepanek 5, Trbovic 2, Waga 2/1, Schneider.