Advertisement

Pogoda ulegnie załamaniu

Region Piątek, 29 lipca 20228
Przed nami weekend, który przyniesie wielkie załamanie pogody. Noc z piątku na sobotę będzie ciepła. Minimalnie 16-18*C i dość pochmurno. W sobotę zacznie padać już od godzin porannych - prognozują Łowcy Burz Łódzkie.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Początkowo deszcze będzie słaby, a szanse na przejaśnienia niewielkie. Rozpada się na dobre koło południa - niebo zasnuje szczelna warstwa ołowianoszarych chmur, a z nieba zacznie ulewnie lać. Intensywny, a momentami nawet nawalny deszcz będzie trwał nieprzerwanie przez ponad 24 godziny, aż do niedzieli południa. Jednak na tym opady nie ustaną.

 

Po południu w niedzielę dalej prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu, te jednak będą już słabsze i bardziej przelotne, na przejaśnienia jednak nie mamy co liczyć. Prognozowana suma opadów do niedzieli wieczór waha się między 60 a 80 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni. Dla porównania - niemal dokładnie tyle wynosi średnia lipcowa suma opadów atmosferycznych dla Piotrkowa Trybunalskiego. To pokazuje, z jak obfitym opadem będziemy mieli do czynienia.

 

W czasie deszczu temperatura będzie wahać się pomiędzy 14 a 16 stopniami. W sobotę wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu, w niedzielę nieco mocniej powieje natomiast z północnego zachodu. Padać przestanie w nocy z niedzieli na poniedziałek.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

abc ~abc (Gość)30.07.2022 09:18

Tak się robi mętlik w głowach barankom. Parę dni temu "Ziemia płonęła", a teraz pewnie będzie "zamarzała i topiła się w strugach deszczu i lodowych kulkach". A to przecież polskie lato jest.

40


goœć_wojtek ~goœć_wojtek (Gość)29.07.2022 14:32

Ps. Co z parkiem belzackim? Dlaczego magistrat milczy? Chcielibyśmy tam pójść z dziećmi. Wakacie, przecież. Wyszło jak zawsze:(

40


Turbo Satin ~Turbo Satin (Gość)29.07.2022 10:52

Cały tydzień w robocie i pogoda super a jak weekend i wolne, to jak zwykle, pogoda się załamie....?
Ja się załamię nerwowo....????

43


Czekam ~Czekam (Gość)29.07.2022 20:00

Oby.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat