Pogoda na weekend

ePiotrkow Piątek, 03 grudnia 202110740
Ostatnie dni przyniosły nam pogodę raczej zmienną: było trochę przejaśnień, ale przeważały chmury. Popadał też śnieg, pokropił deszcz, powiał silniejszy wiatr. A co czeka nas w weekend?
Fot. Pixabay

W piątek zachmurzenie będzie utrzymywać się na poziomie umiarkowanym - możliwe są liczne przejaśnienia. Dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Czech, który sprawi że ciśnienie będzie rosnąć - prognozują Łowcy Burz Łódzkie. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do co najwyżej dwóch stopni Celsjusza. Wiatr będzie wiał z zachodu, w porywach osiągając do 50 km/h, a to jeszcze bardzie obniży temperaturę odczuwalną.
Nocą temperatura spadnie do -2 stopni. Ciśnienie również zacznie spadać i nad ranem osiągnie poziom 1006 hPa. Wiatr będzie wiał z południa w porywach osiągając do 30 km/h. W ciągu nocy nie powinny pojawiać się opady, natomiast nad ranem może pojawić się oblodzenie na drogach.

W sobotę będziemy mieli do czynienia z zachmurzeniem zmiennym. Możliwe przejaśnienia. Temperatura wzrośnie maksymalnie do poziomu 2 stopni. Ciśnienie będzie spadać i na koniec dnia osiągnie poziom 1002 hPa. Wiatr zmieni kierunek na południowozachodni, w porywach osiągający do 25 km/h. W ciągu dnia mogą pojawiać się przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.
Nocą temperatura spadnie do 0 stopni. Wiatr będzie wiał z południa z prędkością do 20 km/h. Nocą w centrum i na wschodzie województwa możliwe opady śniegu. Ciśnienie nadal będzie spadać i nad ranem wyniesie 1000 hPa.

W niedzielę prognozuje się zachmurzenie całkowite. Na terenie całego województwa mogą występować opady śniegu i deszczu ze śniegu przez co warunki drogowe będą bardzo trudne. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 2 stopni. Wiatr słaby ze wschodu. Ciśnienie w ciągu dnia zacznie nieznacznie wzrastać i wieczorem osiągnie poziom 1006 hPa.

Lokalna prognoza pogody przygotowana przez Łowców Burz Łódzkie w piątki w Maglu (Strefa Fm) i na naszym portalu.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat