Zwiedzanie ekspozycji „Podróż w krainę dźwięku” to okazja, aby poprzez zabawę poznać standardy muzyki poważnej, samodzielnie skonstruować instrument muzyczny, czy obejrzeć partyturę dyrygenta. To dobry pomysł na ostatnią w tym roku szkolnym atrakcyjną wycieczkę klasową. Ponieważ wystawa będzie trwała do pierwszych dni lipca, jej obejrzenie będzie też świetnym początkiem wakacji.
Wystawa „Podróż w krainę dźwięku” składa się z czterech unikalnych elementów.
Stacja I „Dźwięki na wyciągnięcie ręki” to słuchowisko, które wbija w fotel od pierwszej sekundy! Zwiedzający trafią w sam środek tętniącej humorem i przygodami dźwiękowej podróży dwójki przyjaciół. Przemierzają oni świat w poszukiwaniu instrumentów muzycznych. Na audycję zapraszają najlepsi polscy aktorzy dubbingowi – Jarosław Boberek, czyli słynny głos króla Juliana z filmu „Madagaskar” oraz Grzegorz Pawlak.
Stacja II, czyli Filharmonia. Zwiedzający wchodzą do amfiteatru. Przed nimi znajduje się 7 prawdziwych instrumentów muzycznych, moduły uruchamiające ich dźwięki oraz pulpit dyrygenta z rozłożoną partyturą utworu na orkiestrę. Po włączeniu wszystkich instrumentów, utwór zabrzmi w wersji symfonicznej. Będzie można wysłuchać standardów muzyki klasycznej, rozrywkowej, a nawet „Mazurka Dąbrowskiego”.
Stacja III to Instrumentarium. Jest ona zorganizowana w formie parku muzycznego wyposażonego w niecodzienne instrumenty. Tylko w tym miejscu będzie można zostać wirtuozem tubafonu lub zagrać koncert na dwa taborety. W niezwykłym parku muzycznym każdy przekona się, że muzyka nie zna barier, a grać można na wszystkim.
Stacja IV poświęcona jest koncertom „Cztery Pory Roku” Antoniego Vivaldiego. Ten cykl należy do najpopularniejszych utworów muzyki poważnej. Jego motywy przewodnie są także wykorzystywane w pop-kulturze. Zwiedzający usłyszą najbardziej znane fragmenty utworów, ale także odgłosy natury, które były inspiracją dla kompozytora. Prezentacja ma charakter instalacji złożonej z czterech stanowisk ze słuchawkami. Kolorystyka i motywy graficzne poszczególnych części jednoznacznie kojarzą się z prezentowaną porą roku.
Na zakończenie zwiedzania każdy uczestnik otrzyma specjalny dyplom.