Piotrkowianki wicemistrzyniami świata w tańcu sportowym!

ePiotrkow Poniedziałek, 11 października 202148032
Antonina Jarzębska i Julia Gaj zdobyły wicemistrzostwo świata podczas zmagań w WORLD DANCE CHAMPIONSHIP 2021 on-line. Dziewczęta wytańczyły swój sukces w kategorii tanecznej Free Dance Category - Junior. Mistrzostwa były rozgrywane w Hiszpanii. Zawodniczki piotrkowskiego klubu Jaskółczyn przeszły eliminacje, a następnie weszły do finału i zdobyły srebrne medale.

Ładuję galerię...

W kadrze Polski Antonina i Julia znalazły się dzięki doskonałemu przygotowaniu, co potwierdzały starty w krajowych mistrzostwach. Wielokrotne miejsca na podium w ciągu roku, pozwoliły zgromadzić najwyższą punktację rankingową i zdobyć nominację Polskiego Związku Tańca Sportowego na Mistrzostwa Świata.

Dziewczęta na co dzień ćwiczą w klubie kultury Jaskółczyn, a ich trenerem i choreografem od samego początku jest Magdalena Markiewicz.

Kategoria, w której piotrkowiankom udało się zdobyć srebro, czyli Free Dance wymagała od nich opanowania kilku technik tanecznych oraz akrobatyki i gimnastyki artystycznej. Antonina i Julia to reprezentantki zespołu Tanecznego "Aerobik", z którym w 2019 i 2020 roku zdobyły także zespołowe tytuły Mistrzyń Polski w kategorii Disco-Dance i Fantasy Show.