Advertisement

Piotrkowianin pobił rekord świata?!

Poniedziałek, 20 listopada 20239
Czy piotrkowianin ustanowił nieoficjalny rekord świata? Chodzi o Mikołaja Sawickiego i prędkość zagrywki. Piotrkowianin w sobotnim meczu Plus Ligi zaserwował z prędkością 140 km/h.
Fot. PZPS Fot. PZPS

W sobotnim starciu Trefl Gdańsk, w którym występuje Mikołaj Sawicki, podejmował Projekt Warszawa. Do sytuacji, o której piszemy, doszło w drugim secie. Przy stanie 5:2 na zagrywkę wszedł piotrkowianin Mikołaj Sawicki. Przyjmujący wysoko wyskoczył w powietrze, a następnie mocno uderzył w piłkę. Ta ekspresowo poleciała na drugą stronę siatki, a znajdujący się na sali prędkościomierz pokazał, że osiągnęła ona prędkość 140 kilometrów na godzinę.

 

Gdyby ten pomiar okazał się prawdziwy, to Mikołaj Sawicki pobiłby rekord świata. Do tej pory ten nieoficjalny rekord należy do Wilfredo Leona, który zaserwował z prędkością 138 kilometrów na godzinę. 

 

Czy wynik piotrkowianina zostanie uznany? To okaże się m.in. po zbadaniu parametrów prędkościomierza. Do całej sytuacji po całym meczu  odniósł się także sam siatkarz. 

 

Nie mam pojęcia, czy mogło do tego dojść. Jestem mega zaskoczony, bo nie skupiałem się na tym za bardzo. Myślę, że jest to możliwe, ale naprawdę nie wiem, czy rzeczywiście było tak szybko - mówił na antenie Polsatu Sport Mikołaj Sawicki, zdradzając także swój sekret na udaną zagrywkę. - Cała magia polega na tym, aby nie trafić czysto w piłkę. Najlepiej uderzyć w piłkę w okolicy nadgarstka, z tzw. zegarka - dodał Mikołaj Sawicki. 

 Zagrywkę piotrkowianina można zobaczyć TUTAJ

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)20.11.2023 14:22

Taka prędkość w zabudowanym? Wystawić mu mandat i odebrać licencję! ;)

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.11.2023 11:39

I co w związku z tym?

13


Fail ~Fail (Gość)20.11.2023 20:04

Cienka ta łapa, coś mi tu nie pasuje. Może to było 40 a nie 140?

00


Hmmm ~Hmmm (Gość)20.11.2023 12:47

Czy ten Sawicki ,to wnuk tego Sawickiego,nauczyciela WF, ktory trenował kiedyś siatkarzy na Piomie?

10


Naturalne ~Naturalne (Gość)20.11.2023 19:44

Doping robi swoje

02


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat