Piotrkowianie, w tym roku już nie pobiegacie

Tydzień Trybunalski Piątek, 17 czerwca 20110
Bieg Piotrkowski odwołany. Co z Trybunalskim? Jeśli robotnicy pospieszą się z remontem Słowackiego, impreza być może się odbędzie. - To niepoważne - komentuje wieloletni komandor Biegu Trybunalskiego.
fot. J. Mizerafot. J. Mizera

W mieście mieliśmy dotąd dwie imprezy dla biegaczy. Przez lata można było się wybiegać wyłącznie podczas Biegu Trybunalskiego, jednak od 2008 roku miasto postanowiło, że w mieście będą dwa biegi: Piotrkowski na początek lata, Trybunalski na początek jesieni. W tym roku może nie być żadnego.

 

- Bieg Piotrkowski w tym roku się nie odbędzie w związku z reorganizacją ruchu. Wiadomo, że remontujemy ulicę Słowackiego. Te utrudnienia uniemożliwiają organizację Biegu, mieszkańcy byliby bardzo źli, gdybyśmy zamknęli na jeden dzień ul. Narutowicza, Sienkiewicza - mówi Mariusz Staszek, dotychczasowy komandor Biegu Piotrkowskiego. - Poza tym cała reorganizacja zamknięcia ulic kosztuje sporo pieniążków. Z przygotowanego już projektu zamknięcia ruchu możemy co roku korzystać, nie potrzeba już w to inwestować, a w tym roku trzeba byłoby przygotować nową reorganizację, a to wszystko kosztuje.

 

Radny mówi, że co prawda pojawiła się koncepcja przeniesienia Biegu w inną część miasta, jednak i z tego zrezygnowano. - Dyrektor OSiR-u stwierdził, że na obecną chwilę, w związku z utrudnieniami, po prostu ten jeden rok się wstrzymamy. W przyszłym roku, kiedy wszystko będzie już oddane do użytku, wrócimy do starej formuły. Dla miasta to bardzo dobrze, że mamy dwie duże imprezy biegowe, tym bardziej, że były one organizowane w różnych półroczach. Jeżeli chodzi o organizację Biegu Trybunalskiego, to również jest to wszystko związane z zamknięciem ulic. Jeżeli wszystko będzie wyglądało tak, jak do tej pory, to również tego Biegu nie będzie - dodaje Staszek.

 

 

Więcej w najnowszym numerze (24) „Tygodnia Trybunalskiego”

 

Aleksandra Stańczyk

Kamil Budny

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat