Piotrków jednak bez porodówki?

Strefa FM Niedziela, 18 sierpnia 201961
- Dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie doprowadziła do sytuacji kryzysowej – powiedział w programie O TYM SIĘ MÓWI Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. Gość Radia Strefa FM nawiązał do likwidacji w tej placówce dwóch oddziałów: ginekologiczno – położniczego i noworodków.
Piotrków jednak bez porodówki?

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiedziało Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, co oznacza, że oddziały funkcjonujące w ramach sieci szpitali - czyli Noworodków i Położniczo-Ginekologiczny - będą tam otwarte tylko do końca okresu wypowiedzenia umowy, czyli do końca września.

– To nieodpowiedzialna decyzja, którą można porównać do porzucenia pacjentów przez dyrekcję szpitala. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że na terenie Piotrkowa nie będzie obu oddziałów – podkreślił wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

Jego zdaniem to dyrektor PCMD spowodowała konflikt z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Nie można konfliktować się z płatnikiem – dodał Zbigniew Ziemba.

 

Na razie nie wiadomo czy likwidowane oddziały będą mogły funkcjonować w drugim piotrkowskim szpitalu przy ul. Rakowskiej. Szanse na to są jednak niewielkie – przynajmniej w tym roku.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

F ~F (Gość)19.08.2019 10:35

Nie wiem czy wiecie ale to wszystko wina Ziemby

74


gość ~gość (Gość)19.08.2019 10:29

Jeśli w Piotrkowie nie będzie porodówki to najbliżej będzie do Tomaszowa i Bełchatowa. Radomsko i Łódź odpadają chyba że ktoś chce urodzić na budowie A1. A DO TEGO CHCĄ ROZEBRAĆ WIADUKT NA BEŁCHATÓW i spowodują ogromne korki w mieście. Ciekawie się zapowiada!

62


gość ~gość (Gość)19.08.2019 08:14

Niedługo w Piotrkowie niczego nie będzie...

140


gość ~gość (Gość)19.08.2019 09:39

Panie Zbyszku brawo za odwagę i mówienie rzeczy po imieniu. Tylko kiedy cała prawda ujrzy światło dzienne to mieszkancy sami tnietycmudacznikom zpeeselu podziekóją ale może być za późno.

32


gość ~gość (Gość)19.08.2019 08:54

A co na to wszystko poseł Lorek? Reprezentant piotrkowskich spraw społecznych.

95


.... ~.... (Gość)19.08.2019 09:17

Trzeba umieć się ustawiać tak mówią na mieście że takiego syfu jak na Rakowskiej to nie ma w innych miastach.A dyrekcja dostaje za to premie . Dyrektor zawsze politycznie chroniony , bo kosztem pacjenta oszczędza , To że ktoś traci życie, zdrowie nie ważne ,ważne by kasa się zgadzała.Co na to politycy z sejmiku wojewódzkiego, posłowie .Zacznijcie coś robić bo ludzie ,którzy chcą żyć szukają ratunku poza granicami miasta .Strach położyć się w takim szpitalu

60


gość ~gość (Gość)19.08.2019 09:06

A gdzie jest prokuratura i NIK???

120


xyyyz ~xyyyz (Gość)19.08.2019 08:44

a na rakowskiej takie super warunki stworzyli ale zamkneli to zeby "ratowac roosevelta"... finalnie miejscowe, przyszłe mamy zostały z niczym... chociaż biorąc pod uwagę co się działo na porodówce na roosvelta to w sumie wolalabym aby oddział otworzyli na rakowskiej...

60


gość ~gość (Gość)19.08.2019 08:37

A co z pediatrią? O tym nikt nie mówi, a podobno też nie będzie w Piotrkowie tego oddziału.

50


tak,tak.. ~tak,tak.. (Gość)19.08.2019 08:36

Dobrze powiedział. Jak ktoś płaci to trzeba z nim grzecznie. Konflikt szpitala z NFZ jest kosztem pacjentów.

52


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat