Pieniądze z budżetu województwa dla organizacji z Piotrkowa i regionu

Strefa FM Czwartek, 24 września 202012 2754
85 tysięcy złotych trafi do pięciu organizacji pozarządowych z Piotrkowa i regionu na realizacje projektów społeczno-kulturalnych. Urząd Marszałkowski postanowił wesprzeć m.in. stworzenie Muzeum Legionów w Piotrkowie. Wicemarszałek Ziemba podpisał także umowę dotyczące wsparcia gali sportów walki w Wolborzu.

Ładuję galerię...

Pieniądze trafią do dwóch organizacji z Piotrkowa. - Piotrkowskie Bractwo Akademickie to stowarzyszenie, które już realizuje ciekawy pomysł związany z Muzeum Marcepanów. Teraz podjęło się inicjatywy wskrzeszenie Muzeum Legionów w Piotrkowie. Wesprzemy także stowarzyszenie artystyczne Busola, które zrealizuje koncert poświęcony Janowi Pawłowi II - mówi Zbigniew Ziemba. 

 

Wsparcie otrzymają także trzy regionalne inicjatywy. - Fundacja Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach będzie realizowała projekt dotyczący miejscowości Woźniki. Kolejny ciekawy projekt to Stowarzyszenie Piliczanie i inicjatywa „Etno-Archeo”. Jest to pomysł na odszukiwanie przy pomocy kwerend archiwalnych opracowań pieśni ludowych. Kolejne stowarzyszenie to Rozprza.pl, które chce zrealizować Muzeum Ziemi Rozprzańskiej - wymienia wicemarszałek województwa łódzkiego. 

 

Organizacje otrzymały wsparcie finansowe w wysokości od 10 tys. do nawet 25 tys. złotych. 

 

Wicemarszałek podpisał także umowę ze stowarzyszenie Wirtuoz z Wolborza w sprawie dofinansowania gali mieszanych sportów walki, którą portal epiotrkow.pl objął patronatem medialnym.

 

- 9 października w Wolborzu zorganizujemy I Festiwal Sportów Walki „Wirtuoz Special Edition”. Wystąpi wielu fajnych i młodych chłopaków z terenu powiatu piotrkowskiego w województwa łódzkiego. Zmierzą się oni z zawodnikami z całej Polski i można powiedzieć, że to będzie mecz województwo łódzkie kontra reszta kraju. Będą zawodnicy, którzy dopiero raczkują i dopiero zaczynają pojawiać się w najważniejszych oktagonach w kraju, a także „starzy wyjadacze”, ale również związani z naszym regionem np. Michał Bęben z Bełchatowa w walce wieczoru - mówił Michał Maciejek, wiceprezes stowarzyszenia Wirtuoz i współorganizator I Festiwalu Sportów Walki w Wolborzu.

 

Bilety na galę "Wirtuoz Special Edition" będzie można wygrać na antenie Radia Strefa FM oraz profilu facebookowym stowarzyszenia Wirtuoz. 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)25.09.2020 17:03

A jednak Ziemba skutecznie popiera swój region bo nie wszystko musi dziać się w Łodzi

11


@zuza (gość) ~@zuza (gość) (Gość)25.09.2020 15:06

Brawo panie Ziemba

21


No tak ~No tak (Gość)25.09.2020 12:23

Ludzie tracą pracę, popełniają samobójstwa a tutaj publiczne pieniądze wydawane są na promowanie i wspomaganie walki, która nic dobrego nie wnosi do umysłu i niszczy zdrowie człowieka Taką przyszłość szykujecie dla naszych dzieci..Kiedy w Wolborzu zapanuje rozum i zdrowy rozsądek.

20


gość ~gość (Gość)25.09.2020 05:45

Nie rozumiem tych zachwytów. Pan Ziemba "nie daje ze swojej pensji" , tylko wydaje publiczne pieniądze.( Mam nadzieję że w uczciwym konkursie a nie "po uważaniu").

20


amon ~amon (Gość)24.09.2020 18:14

Ziemba,ty się weź do uczciwej pracy,bo ci pensję wstrzymamy !

50


ziomek ~ziomek (Gość)24.09.2020 14:31

pieniądze podatników idą na bzdury i promowanie marszałka.
Każdy kto kiedyś wnioskował do marszałka wie ze to wszystko ustawione aby dawać swoim. Pokazuje to marszałek który pisze na Facebooku kto dostał dotację jak jeszcze nie był konkurs zakończony !

82


oko ~oko (Gość)24.09.2020 14:55

Ziemba promuje sporty walki? Przestał biegać?

51


gość ~gość (Gość)24.09.2020 15:21

Super Panie Marszałku :D
Dobre wiadomości wile możliwości dziękujemy !

15


ale... ~ale... (Gość)24.09.2020 14:53

Brawo ! Znowu Wolbórz.

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat