Pacjenci szpitala na Rakowskiej bez ciepłej wody!

ePiotrkow Środa, 24 listopada 202123 3279
W badaniach wody przeprowadzonych przez Sanepid w szpital przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie wykryto pałeczki Legionneli. W związku z wynikami badań w placówce we wtorek wyłączono ciepłą wodę.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

W związku z nieprawidłowym badaniem bakteriologicznym szpital bez zbędnej zwłoki zastosował się do decyzji Sanepidu z dnia 23 listopada z godz. 14:43 i wdrożył wszelkie działania oraz procedury zmierzające do uzyskania prawidłowego stanu wody. Z eksploatacji zostały wyłączone urządzenia i instalacje wody cieplnej. Pacjenci są przemywani mokrymi chusteczkami oraz myjkami z ciepłą wodą - informuje Aneta Grab, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego. 

W ciepłej wodzie w szpitalu wykryto pałeczki Leggionelii. Jak podaje Aneta Grab, bakteria sama w sobie nie stanowi zagrożenia, natomiast jej opary u osób np. z obniżoną odpornością mogą powodować m.in. infekcje dróg oddechowych.

 

Obecnie nie wiadomo, kiedy uda się uporać z bakterią a ciepła woda powróci na szpitalne sale. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytej ~Pytej (Gość)wczoraj, 10:02

Vice marszałek był? Zbadał sprawę i wrzucił zdjęcia na Facebooku?

10


medonet ~medonet (Gość)przedwczoraj, 12:20

Za medonet:
...W rozmowie z PAP podkreślił: „Jesteśmy obecnie w sytuacji, w której na pandemię wpływają różne elementy. Po pierwsze jeszcze miesiąc temu większość tych, którzy trafiali do szpitala z powodu COVID-19 to byli ludzie niezaszczepieni. W tej chwili niestety coraz częściej są to także osoby zaszczepione”...

20


Rymcipymci ~Rymcipymci (Gość)przedwczoraj, 09:13

Las wolborski wszystkich obłożnie chorych przyjmie na łono natury. I zapach runa i śpiew ptaków oraz dzięcioły będą was operować.. Jeszcze trochę to, to miasto będzie się nazywać choojnia-kowo. Stan umysłu to miasto o nazwie Piotrków. Temp wody regularnie należy podnosić i plukac instalację podwyższoną temperaturą i instalacja wody powinna zapewniać taką możliwość. Jest to zawarte u przepisach i ustawach. Kierownictwo szpitala pod sąd.

50


Nur ~Nur (Gość)3 dni temu, 20:52

Bo Piotrków to stan umysłu takie trochę patomoasto

42


Irena ~Irena (Gość)3 dni temu, 22:58

...gdzie jest ciepla woda??? Kto wzial niech odda.

30


Fan ~Fan (Gość)3 dni temu, 21:19

Do Piotrkowa nie musi przyjeżdżać Zalewski. My tu mamy najlepszy cyrk.

60


ETM ~ETM (Gość)3 dni temu, 19:28

W Tomaszowie mamy ładniejszy szpital i stać nas również na ciepłą wodę.

20


Kalkanka ~Kalkanka (Gość)3 dni temu, 19:27

I odcięły wodę bo nie placilimy

30


wojciech ~wojciech (Gość)24.11.2021 13:15

To skutek nieprawidłowego utrzymywania instalacji. Aby nie było takich niespodzianek, należy okresowo i regularnie podwyższać temperaturę wody w instalacji.

50


EPKRZYSIEK ~EPKRZYSIEK (Gość)24.11.2021 13:05

Wszysko drożeje więc trzeba na czymś zaoszczędzić jak nie bakteria coli to teraz pajączki Legionneli i trochę pacjętów wypisać hurtowo bo jest awaria

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat