O smogu na sesji

Czwartek, 26 stycznia 201765
O smogu wielokrotnie pisaliśmy już na naszym portalu. Temat pojawił się również na sesji Rady Miasta Piotrkowa. Normy pyłu PM10 w naszym mieście w czwartek o poranku przekroczone były kilkakrotnie.
O smogu na sesji

O smog w mieście pytali urzędników radni PiS - Piotr Gajda i Krzysztof Kozłowski. Urzędnicy informowali oczywiście, że miasto stara się o dotację z Funduszu Ochrony Środowiska na wymianę pieców w domowych kotłowniach. Wg radnego Kozłowskiego, nawet jeśli uda się pozyskać pieniądze, niewiele nam to pomoże.

 

- Problem smogu to kwestia kilku ostatnich lat. Nie przypominam sobie, żeby 25 – 30 lat temu, kiedy były piece kaflowe i kuchnie węglowe, sprawa była tak nagłaśniana. Dziś powodem jest jakość opału – mówi radny PiS. - Rozmawiamy o nowych piecach, o wymianie kotłów. Nic to nie pomoże, jeśli opał jest słabej jakości. Pamiętam jak było kiedyś – węgiel spalał się dosłownie na biały pył. Wiadomo, że dziś wszystkie składy węgla są prywatne, sprzedawany jest tam opał bardzo słabej jakości. Ludzie, chcąc oszczędzić, kupują słaby, małokaloryczny opał, zawierający dużo związków chemicznych, więc z kominów wydobywa się czarny dym.

 

- Kiedyś ludzie palili w starych piecach węglowych, a z komina leciał mały, biały dymek. Dziś kupują tańszy węgiel, zwłaszcza kiedy mają nieocieplone budynki i muszą spalić więcej opału. Do tego – również z oszczędności – palą tym, co powinno być włożone do worków na odpady – dodał Kozłowski. - Może lepiej dofinansować ludziom zakup lepszego opału?

 

Tymczasem tylko w tym roku nasza Straż Miejska przeprowadziła 85 kontroli prywatnych posesji, strażnicy sprawdzali, jakie materiały spalane są w piecach piotrkowian. - Potwierdziliśmy 8 przypadków spalania odpadów – mówił podczas sesji (25 stycznia) zastępca komendanta Straży Miejskiej Zbigniew Miśkiewicz. - 7 osób zostało pouczonych, 1 osobę ukarano mandatem 100 zł. Możemy zareagować tylko wtedy, kiedy ktoś rzeczywiście ma naszykowane odpady do spalenia. Ale przecież strażnicy nie określą jakości opału i stanu kotła.


Zainteresował temat?

8

0


Zobacz również

Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)26.01.2017 14:27

Po cholerę tyłki do miasta pchaliście i sami na siebie narzekacie takie są uroki mieszkania w mieście a może ktoś powie ,że gaz nie dymi to jesteście w błędzie

13


Ananas ~Ananas (Gość)26.01.2017 14:49

wszystkie smerfy są a garguś pilnuje

10


Kam ~Kam (Gość)26.01.2017 14:48

Potrzebne są odgórne regulacje zabraniające sprzedaży paliw niskiej jakości.

30


gosc ~gosc (Gość)26.01.2017 14:42

Niektorzy ludzie sa w tak trudnej sytuacji ze nie sa stanie calej zimy przetrwac bez palenia innymi surowcami niz wegiel.Moze warto pomoc ludziom i problem napewno czesciowo sie zmniejszy.

43


PRAWDA PONAD WSZYSTKO ~PRAWDA PONAD WSZYSTKO (Gość)26.01.2017 14:24

A dziś, każde moje słowo staje się prawdą, wystarczy przeczytać tylko ten cytat :
“ Jest szansa, że na terenie Wielkopolski zacznie działać ustawa antysmogowa. Urząd marszałkowski przymierza się do wprowadzenia przepisów, które m.in miałyby zakazywać palenia w piecach węglem i drewnem. Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza, którym oddychamy… ”
Czym jest tak naprawdę smog :
Wy, nie chcecie znać prawdy o smugach chemicznych, wolicie karmić się sensacyjną złudą i kłamstwem dezinformacji, każde państwo handlowe pozbywa się własnych lub obcych śmieci radioaktywnych oraz odpadów toksycznych za pomocą trzech metod :
(1 - sztuczne awarie) opóźnienia i rozkład, (2 - metoda szczelinowa) zagęszczanie i zamykanie (3 - smugi chemiczne) rozcieńczanie i rozproszenie.
(Raport : “3 sposoby zarządzania odpadami radioaktywnymi”.)
Skutkami ubocznymi jest smog, zanieczyszczenie pól uprawnych, wód gruntownych, alergie, astma, autyzm, nowotwory, depopulacja …
Od pewnego czasu, istnieje również czwarta metoda stosująca odpady radioaktywne i toksyczne, jako dodatek do wody, jedzenia i leków.
To już nie jest samo jedzenie wzbogacone o modyfikacje genetyczne, ale alchemiczny wywar, zmieniający wasze dna.
Aby nie robić paniki, coraz większa ilość produktów ma okrojony opis składu, lub nie ma go wcale …

31


zainteresowany ~zainteresowany (Gość)26.01.2017 14:06

Jaka walka ze smogiem???? Miasto dofinansowuje do 40% inwestycji za wymianę pieca od czego trzeba zapłacić 18% podatku dochodowego co daje realny zysk ok 20%. 80% płaci inwestor i do tego musi się liczyć ze zwiększonymi kosztami ogrzewania zarówno gazem jak i z sieci miejskiej. Koszt przyłączenia do sieci miejskiej kamienicy (20 mieszkań) to ok.70 tyś zł + wewnętrzne instalacje ok 40 tyś. za co płaci inwestor. Przyłączajcie ludzi do sieci miejskiej za darmo to nie będzie problemu smogu.

41


paląc czym się da ~paląc czym się da (Gość)26.01.2017 13:51

A czym palą mieszkańcy osiedla Wierzeje? Tam nie ma gazu i nie ma ciepła z ciepłowni miejskiej. Każdy ma swoją kotłownię i w nocy pali czym tylko się da. Wystarczy sprawdzić, czy w wystawionych odpadach komunalnych są puste plastykowe butelki po napojach, buty itp. kopciuchy. Ale kto pójdzie na sąsiada naskarżyć jak sam robi to samo. Dobry węgiel jest bardzo drogi. Miałem nie wolno będzie palić. A zatem o co kaman?

41


gimbaza ~gimbaza (Gość)26.01.2017 13:36

Palą se grile na balkonach i dziwią że jest smog.

13


jeszcze długo nic ~jeszcze długo nic (Gość)26.01.2017 13:19

straż wezwana do sąsiada palącego butelki, plastik stwierdziła że oni nie dysponują czujnikiem żeby dokonać pomiaru spalin i żeby zadzwonić na ochrone środowiska może oni mają....

52


(R)orginal ~(R)orginal (Gość)26.01.2017 13:14

pogadają i przejdzie przyjdzie wiosna i zapomną o smogu aby się coś kręciło

62


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat