Nowy obowiązek dla właścicieli domów

Strefa FMKraj Czwartek, 15 lipca 20218
Wraz z początkiem miesiąca w życie wszedł obowiązek zgłaszania czym ogrzewane są domy, mieszkania oraz obiekty usługowe. Kogo dotyczy i  co związku z nim trzeba zrobić?
fot. pixabay.com / Fritz_the_Cat fot. pixabay.com / Fritz_the_Cat

 

Obowiązek dotyczy źródeł ciepła nie przekraczających 1 megawata. Wynika z nowelizacji ustawy termomodernizacyjnej, która zakłada stworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). CEEB ma pomóc w identyfikowaniu źródeł niskiej emisji z budynków w Polsce. W tym ogólnokrajowym systemie będą gromadzone informacje na temat źródeł emisji w sektorze komunalno-bytowym.

 

- Chodzi o przydomowe kotłownie opalane węglem, gazem, itp. Jeśli budynek jest ogrzewany za pomocą OZE np. pompy ciepła, to również trzeba będzie to zgłosić. Dotyczy to również sytuacji kiedy energia do budynku dostarczana jest za pośrednictwem sieci ciepłowniczej – wyjaśniał w magazynie Magiel Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu.

 

Deklaracje można złożyć w dwóch formach - elektronicznej i papierowej.

W tym pierwszym przypadku wniosek należy złożyć za pośrednictwem strony zone.gunb.gov.pl oraz posiadać profil zaufany bądź elektroniczny dowód osobisty.

 

W przypadku papierowej formy, wniosek należy złożyć do Urzędu Miasta przy ul. Szkolnej 28 lub Pasażu Karola Rudowskiego. Następnie urzędnik uwierzytelni wniosek i wprowadzi odpowiednią informację do CEEB.

 

Deklaracje muszą złożyć właściciele domów jednorodzinnych, zarządcy budynków wielolokalowych (np. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) oraz właściciele czy zarządcy lokali usługowych, handlowych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)17.07.2021 19:53

Pisowski reżim przebił nawet Kima pod względem nakazów i zakazów. Sami aż się proszą by przerżnąć wybory . Sam na nich głosowałem i nigdy więcej głosów mojej rodziny nie dostanie PIS. Tak przez 30 lat od okrągłego stołu POPIS jaja sobie robi ze społeczeństwa i gnębi na każdym kroku

33


kb ~kb (Gość)17.07.2021 07:45

Jak będzie duża dotacja to wymienię piec. Na razie mnie nie stać. Już dotację z fotowoltaiki obniżyli. A miało być tak pięknie. Miało.

61


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)15.07.2021 23:09

A nie lepiej żeby tylko ci ze starymi piecami węglowymi zgłaszali deklaracje ?

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.07.2021 18:48

Bez rozumna Unia i ekolodzy w naszym klimacie zabraniać grzanie mózgi mają przegrzane sami sobie nord stream fundują i sami smrodzą brunatnym z byłego NRD

50


Teoria wodogłowia ~Teoria wodogłowia (Gość)15.07.2021 11:38

A kiedy zlikwidują eko groszek czyli drobno zielony węgiel bo elektrownie zamykają choć plą eko groszkiem ;)

73


mam ~mam (Gość)15.07.2021 11:21

czyli ,,,gonić królika , mam ogrzewanie węglowe ,które montowałem zgodnie z ówczesnymi przepisami ,jak komuś nie pasi ,niech sfinansuje wymianę CAŁOŚCI ogrzewania ,sam kocioł to jest tylko ułamek kosztów ,w dodatku daja ochłapy

142


Elka ~Elka (Gość)15.07.2021 10:33

Kolejny etap inwigilacji. Spis rolny. Spis obywateli i ich majątku itd. A teraz spis tego czym ogrzewane są domy itd

222


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat