Reklama

Nie będzie nas, pozostanie las

ePiotrkowRegion Środa, 27 października 202121636
Przedstawiciele gminy Grabica wspierają ekologię, dlatego wzięli udział w sadzeniu lasu. Oprócz samorządowców w akcji uczestniczyli funkcjonariusze służb mundurowych oraz innych instytucji.

Jedno drzewo produkuje około 1500 litrów tlenu – tyle, ile w ciągu całego życia zużywają trzy osoby. Tlen jest niezbędny do życia, ale drzewa również. Wszyscy wiemy, że lasy to płuca naszej planety. Las to nie tylko piękny krajobraz, wspaniałe miejsce na spacer oraz filtr powietrza, to także dom dla wielu gatunków zwierząt. To ogromna sieć zależności, gdzie każdy jej element jest niezbędny do sprawnego funkcjonowania całości lokalnego ekosystemu.

- czytamy na stronie Urzędu Gminy w Grabicy.

 

 

W ramach przedsięwzięcia zorganizowanego przez Nadleśnictwo Bełchatów, nieopodal Altany Ekologicznej w Łuszczanowicach,  wójt Grabicy Krzysztof Kuliński wraz z delegacją pracowników Urzędu Gminy, uczestniczyli w akcji sadzenia lasu.

 

Przedstawiciele samorządu, policji, straży pożarnej i innych instytucji wspólnie posadzili 2000 sztuk sadzonek dębów.


Zainteresował temat?

5

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mysl ~mysl (Gość)29.11.2021 09:27

lasy wycinaja w pien. Jeszcze jedna kadencja rządow PiS i zostana nam tylko te nowo nasadzone,a do budownictwa będziemy exportować zNorwegii

00


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)29.10.2021 00:48

Cytuję:
Jedno drzewo produkuje około 1500 litrów tlenu – tyle, ile w ciągu całego życia zużywają trzy osoby.


Ilość bzdur zawartych w tym zdaniu mnie przytłoczyła...

01


Lino ~Lino (Gość)28.10.2021 13:26

Stan młodych nasadzeń na wielu piotrkowskich osiedlach jest bardzo kiepski. Cóż z tego, że w statystykach będzie: jedno duże drzewo usunięte - jedno nowe nasadzone, skoro w ciągu kilku pierwszych lat od kilkunastu do kilkudziesięciu procent tych drzew nie urośnie (uschnie, zmarznie, zostanie zniszczone).

40


@ndzi ~@ndzi (Gość)28.10.2021 09:35

a na osiedlu słowackiego wiele drzew (sadzonek) jest do wymiany chętnie pomogę

40


Ja ~Ja (Gość)27.10.2021 10:28

Super inicjatywa! Kiedy w Piotrkowie?

70


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat