Najwyższa przegrana w sezonie

Piotrkowianin Sobota, 12 marca 20223
Taki mecz też musi się zdarzyć. Orlen Wisła Płock udzielił Piotrkowianinowi srogiej lekcji szczypiorniaka wygrywając w pojedynku 19. Serii PGNiG Superligi aż 36:19 (15:10).

W 7. minucie Piotrkowianin wygrywał w Orlen Arenie 3:2. Był to jednak łabędzi śpiew piotrkowskiej drużyny. Już chwilę później było 5:3, a po trzydziestu minutach etatowy medalista mistrzostw Polski wygrywał 15:10. Druga połowa to już prawdziwy popis skuteczności Orlen Wisły. Gospodarze rzucili aż 21 bramek wygrywając ostatecznie różnicą siedemnastu trafień 36:19.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin 36:19 (15:10)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski - Stolarski 1, Szopa 2, Swat 3/1, Doniecki 4, Surosz 3, Pożarek 1, Jędraszczyk 3, Matyjasik 1, Mastalerz 1, Babicz, Wawrzyniak
Rzuty karne: 1/2
Kary: 4 min (Stolarski, Wawrzyniak)

27 marca o 15:00 Piotrkowianin zmierzy się w Hali Relax z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. W rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi teraz dwutygodniowa, reprezentacyjna przerwa.