Mieszkańcy walczą o remont zniszczonej drogi

Strefa FM Środa, 21 listopada 20129
Mieszkańcy Michałowa w powiecie piotrkowskim walczą o remont drogi powiatowej Michałów - Jarosty zniszczonej podczas remontu krajowej ósemki. - Firma, która przebudowywała tę jezdnię do standardu drogi ekspresowej naprawiła zaledwie niewielki fragment naszej drogi, podczas gdy cała droga liczy ponad 4 kilometry – informuje słuchacz Strefy FM.
foto: archiwum ePiotrkow.plfoto: archiwum ePiotrkow.pl

- My mieszkańcy Michałowa przez dwa lata zwracaliśmy starostwu uwagę, że ta drogi są zniszczone. W maju 2011 roku wynegocjowano, że Astaldi naprawi około 200 metrów asfaltu. Pominięto nas w negocjacjach. Jak można chwalić się tym, że na 4 kilometry drogi naprawiono 190 metrów? – pyta jeden z mieszkańców Michałowa.

- Wyremontowany fragment liczy nie 190, a 300 metrów - odpowiada Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie. Dodaje, że więcej nie udało się wywalczyć. – Walczyliśmy z Astaldi, występowaliśmy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Drogi wyremontowano. Jest jak jest i to, co mogliśmy zrobić zrobiliśmy. W Jarostach położono około 300 metrów nowej nawierzchni – mówi Zbigniew Starosta.
 
To nie jedyna droga w powiecie piotrkowskim, która została zniszczona przez firmę przebudowującą ósemkę. Ciężki sprzęt zniszczył też drogi Bogdanów - Woźniki oraz Proszeń – Moszczenica. Firma Astaldi uzupełniła ubytki tylko w przypadku tej pierwszej drogi i prawdopodobnie nic więcej już nie zrobi.

Tymczasem GDDKiA umywa ręce twierdząc, że te drogi nie były ani oficjalnymi objazdami ani drogami technicznymi. Dlatego starostwo liczy w tej sprawie na konwent marszałków województw, który negocjuje z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie odbudowy dróg samorządowych, zniszczonych podczas budowy autostrad i dróg ekspresowych.

(Strefa FM)

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mariano ~mariano (Gość)20.02.2014 13:31

a droga Woźniki-Bogdanów wciąż jest rozjeżdżana przez ciężarówki.wszyscy którzy zarządzają tą drogą powinni mieszkać gdzieś w okolicy Mąkolic i dojeżdżać do pracy do Piotrkowa codziennie tą drogą to by wiedzieli o co chodzi mieszkańcom.bo już o trzęsących budynkach nie wspomnę.A obiecali w 20014roku się za tą drogę wziąć.Niewierze im.

10


użytkownik ~użytkownik (Gość)09.12.2012 15:22

To wszystko wina Starosty z Zarzadu Dróg. Nieudacznik nie potrafi zawalczyć, żeby ci co zniszczyli, doprowadzili naszą droge do dobrego stanu. Jakby to była gmina Wolbórz na pewno by była naprawiona. Jest to dyrektor jednej gminy- bo mieszka w Wolborzu. Bufon jeden.

10


krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)28.11.2012 19:48

Ludzie,jak Was prezesik zlewa to zablokujcie DK8 na pare godzin i od razu zaczną z Wami rozmawiać,jak zniszczyli to niech naprawiają.

10


prezes ~prezes (Gość)28.11.2012 18:45

z Michałowa i Jarost możecie pociągiem jezdzic, odwalcie sie ode mnie dziury na Michałowskiej zalatam wiosna

10


nowy ~nowy (Gość)28.11.2012 12:44

jakies 20 lat temu wiesniaki uciekały do miasta, mozna powiedziec, że od Kostromskiej na zachód to wiesniaki,
dzis co madrzejszy mieszczuch ucieka przed podatkami od nieruchomosci czy smieci na wies, wiec jedni i drudzy po drogach jeżdżą, więc taki Starosta czy mu podobni powinni zacząć zarządzać a jak zaniedbał swoje obowiązki to wypad...

00


wiśnia ~wiśnia (Gość)21.11.2012 22:30

PANIE DYREKTORZE ZARZĄDU DRÓG POWIATOWYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM ZBIGNIEWIE STAROSTO.GRATULUJĘ SAMOZADOWOLENIA!!!,,WYWALCZENIE,, ODTWORZENIA CAŁEGO 200-STU METROWEGO ODCINKA Z 4 KM ZNISZCZONEJ DROGI JEST WIELKIM PANA SUKCESEM. Z PEWNOŚCIĄ MOŻE SIĘ PAN ZNALEZĆ W DELEGACJI NEGOCJACYJNE NA BRUKSELĘ. DO ZOBACZENIA PO POWROCIE-:)

00


zet ~zet (Gość)21.11.2012 21:23

i rozjezdzona Michałowska tez by sie przydało ogarnac.

00


przekora ~przekora (Gość)21.11.2012 20:19

guzgu nie podniecaj się, bo ponad 900 czytających nie skomentowało tego faktu, chyba, że wieśniactwo nie ma komputrów.
Niech jeżdżą po wybojach i tak lepiej niż wozem konnym

00


guzgu ~guzgu (Gość)21.11.2012 20:13

słuchałem tego dyrektora wczoraj w radio i odniosłem wrażenie, że gość pływa wykazując bohaterskie działania urzędników

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat