Advertisement

Męski różaniec w Piotrkowie skończył 3 lata

ePiotrkow Piątek, 01 kwietnia 2022179418
Już w sobotę (02.04.2022) Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie czwarty rok działalności. Już po raz 37. piotrkowianie będą mogli wziąć udział w jednej z najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce.

 

Uczestnicy spotkania jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, gromadzą się o 10.00 przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, aby następnie z modlitwą w sercach i na ustach przejść ulicami Piotrkowa. Następnie o godz. 11.00 w kościele św. Jacka i św. Doroty sprawowana będzie wspólna Msza Święta.

Na ostatnim niemal etapie Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia kolejnej próby realnych zmian w swoim życiu męża, ojca, syna, a także do pracy nad sobą. Modlitwa różańcowa upodabnia nas do św. Jana Apostoła, który jako jedyny z uczniów stał u boku Maryi pod krzyżem Pana Jezusa i był obecny zarówno podczas Jego śmierci, jak również jako pierwszy z apostołów dotarł do Grobu Pańskiego po zmartwychwstaniu. Ta właśnie postawa powinna nam przyświecać: być gotowym, obecnym i aktywnym, dojrzewać u boku Maryi do relacji z Jezusem - zachęcają organizatorzy.

 

Jednocześnie zapowiadają, że w dalszym ciągu trwają w modlitwie o pokój na świecie i na Ukrainie, starając się czynnie pomagać potrzebującym – materialnie, moralnie i duchowo.

 


Zainteresował temat?

2

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyzio mamut ~dyzio mamut (Gość)01.04.2022 18:24

Dzisiaj modlę się o różne rzeczy, potrzebujecie czegoś?

46


gość125 ~gość125 (Gość)02.04.2022 09:37

Odmawianie różanica owszem, ale parady po mieście kojarzą się z poradami równości za którymi też nie optuję. Różaniec powinno odmawiać się w zaciszu domowym lub w kościele.

121


gość5 ~gość5 (Gość)04.04.2022 11:43

Różaniec jest jeden i nie rozdziela się z uwagi na płać. Co wy grzesznicy kombinujecie obnosząc wiarę się w pochodach?

12


Bdjihcbrjei ~Bdjihcbrjei (Gość)03.04.2022 04:00

Kiedy ten Piotrków stanie się normalny? (chodzi o komentarze).

31


Obnoszenie sie z ~Obnoszenie sie z (Gość)01.04.2022 09:00

wiarą...„Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie" Tylko tyle i aż tyle. Kto to powiedział?

84


Mkm ~Mkm (Gość)01.04.2022 19:19

Piękna inicjatywa. Ja również codziennie odmawiam różaniec. To przykre, że w tak trudnych czasach, jakich przyszło nam teraz żyć, ludzie chcą liczyć tylko na swoje ograniczone możliwości, zapominając o tym, że prawdziwa pomoc może nadejść właśnie z Nieba.

58


Marcin 12345 ~Marcin 12345 (Gość)01.04.2022 09:28

Czy o pokój modlicie się do tej samej Matki Boskiej, której Cyryl zawierzył ruską armię i zwycięstwo nad Ukrainą?

144


Bolek ~Bolek (Gość)01.04.2022 08:31

Popieram jeżeli modlą się za Ukrainę, oraz nie łażą ostentacyjnie po mieście, teraz każde wsparcie się liczy i mobilizacja w obliczu psychopatii wojennej Putina!

66


Wiara tak, ale... ~Wiara tak, ale... (Gość)01.04.2022 09:15

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie"

171


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement