Ledowe lampy na osiedlu Wierzeje

ePiotrkow Wtorek, 17 grudnia 201327755
34 ośmiometrowe słupy oświetleniowe o mocy 78 watów stanęły na kilku ulicach osiedla Wierzeje w Piotrkowie. Ledy rozbłysły nie tylko na ulicy Bosmańskiej, ale także na ulicy Sasanek oraz wjazdach w uliczki sąsiadujące z ulicą Bosmańską.

Jak podaje piotrkowski magistrat, ulica Bosmańska jest pierwszą ulicą w mieście, gdzie na całej długości zamontowano oświetlenie ledowe. Oznacza to nie tylko poprawę komfortu i bezpieczeństwa na osiedlu, ale także niższe rachunki za prąd. Przy obwodzie oświetlenia ledowego znajduje się licznik pomiaru energii elektrycznej, który pozwoli sprawdzić zużycie energii i oszacować jej koszty.

Lampy posiadają automatyczną regulację mocy:
- do godz. 22.30 świecą pełną mocą
- w godz. od 22.30 do godz. 24.00 pobierają 70% mocy
- w godz. od 24.00 do godz. 5.00 pobierają 60% mocy
- od godz. 5.00 powracają do pełnego natężenia poziomu oświetlenia.

Całkowita wartość tych prac wyniosła prawie 265 tysięcy złotych.


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga18.12.2013 09:23

"procontra" napisał(a):
Tymczasem chyba 4 z tych lamp po przekroczeniu ul. Zawiłej "wchodzi" w pole i składowisko gliny oświetlając ( chyba dzikom i sarnom) miejsce żerowania. To już po prostu absurd i chyba nie tak nasze pieniądze mają być wydatkowane.

Oj tam, oj tam. Te dzikie zwierzęta to też mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, więc też im się coś należy. ;) Jak powiedział pewien prezydent: "Można lepiej, bo kocham Piotrków".

00


babka ~babka (Gość)17.12.2013 22:27

Ulica Wierzejska od wiaduktu do Strzelniczej: dziura na dziurze, wyboista, brak poboczy, o chodniku zapomnieć! Ciemno jak w ... kominie. I co z tego, że na Bosmańskiej są LEDy czy asfalt, skoro trudno się tam dostać.
Z resztą z drugiej strony też ciężko dojechać jedyną serpentyną w okolicy poprzez Mordor Bugaju...

10


procontra ~procontra (Gość)17.12.2013 16:25

Nie chciałbym narzekać, bo lampy są przydatne co nie wymaga szerszego uzasadnienia, ale tam, gdzie jest ulica... Tymczasem chyba 4 z tych lamp po przekroczeniu ul. Zawiłej "wchodzi" w pole i składowisko gliny oświetlając ( chyba dzikom i sarnom) miejsce żerowania. To już po prostu absurd i chyba nie tak nasze pieniądze mają być wydatkowane. Zwłaszcza, że np. ul. Kapitańska przyległa do Bosmańskiej nie jest niemal w ogóle nieoświetlona. Nieoświetlone jest również leżące nieopodal boisko piłkarskie. Rozumiem, że projektant mógł popełnić błąd, bo patrzył tylko na mapę, ale na etapie montowania lamp inspektor nadzoru winien to wychwycić i "przenieść" lampy w inne miejsce.

10


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)17.12.2013 12:43

Zagadką jest dla mnie - dlaczego inwestuje się w Wierzeje... wiem, wiem... tam też mieszkają ludzie i im również należy się asfalt... niemniej - jest tyle bardziej newralgicznych ulic wymagających remontu: fragmenty Wojska Polskiego, Rolnicza, Michałowska, Próchnika... długoby o tym pisać.

00


bub ~bub (Gość)17.12.2013 11:29

A może by tak chodniki w końcu zrobić???, by pieszy mógł bezpiecznie poruszać się pod świetlistymi ledami?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat