Pierwsza propozycja coś dla fanów powieści obyczajowych. To książka Hanny Szczepanowskiej „Dary losu”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To opowieść o kilku pokoleniach kobiet, pokonywaniu przeciwności i poplątanych ścieżkach losu. Będziemy też mieli porównanie między wydarzeniami z 1935 roku i roku 2012. Porównanie między czasami babci Kornelii i jej wnuczki Klementyny.
Hanna Szczepanowska polecaną dziś książką debiutuje na rynku wydawniczym, ale jest to debiut udany, a miłośnicy sielskich miejsc, zawiłych historii, zagmatwanych ludzkich losów i emocji z pewnością znajdą coś dla siebie. Książki „Dary losu” możecie już szukać w księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:
W klimacie wojennym jest także druga propozycja, czyli jedna z wspomnianych już zbiorów opowiadań. Wydana pod wspólnym tytułem „Rozdzieliła nas wojna”. Ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Znajdziecie w niej opowiadania Maxa Czornyja, Joanny Jax, Agnieszki Lis, Marii Paszyńskiej, Sylwii Winnik, Barbary Wysoczańskiej i Bogny Ziembickiej. Łączy je tematyka wojenna; piekło, które zaczyna się wtedy, kiedy obojętniejemy na miłość. Jednak tylko ona jest w stanie przywrócić nadzieję na pokój...
Zbiór opowiadań pod wspólnym tytułem „Rozdzieliła nas wojna” to historie utraconych marzeń, przerwanych szczęść i zawiedzionych nadziei. To losy mieszkańców nadmorskich kurortów, które sierpień 1939 roku zmienił tak, jak i ich mieszkańców. Podobnie jak mieszkańców i krajobraz Warszawy, gdzie też przeniesiemy się oczyma wyobraźni. Książkę znajdziecie w księgarniach.
O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:
Trzecia propozycja to także zbiór opowiadań, który powinien przypaść do gustu miłośnikom kryminałów. To książka „Zbrodnia i kara”, która powstała przy udziale Adriana Bednarka, Maxa Czornyja, Marcela Mossa, Ewy Przydrygi, Alicji Sinickiej, Marka Stelara i Marcela Woźniaka. Całość ukazała się nakładem wydawnictwa Filia.
Siedmioro autorów bestsellerowych kryminałów mierzy się wspólnie z tematem jednej z najsłynniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, bo tam, gdzie jest zbrodnia, musi być i kara. A w obliczu śmierci okazuje się, że wszyscy stają się równi.
Życzymy udanej i miłej lektury.