Advertisement

Książka na weekend - nowa powieść Bartosza Szczygielskiego

ePiotrkow Sobota, 13 sierpnia 20228900
Weekend to dobry czas na zagłębienie się w lekturze. Dlatego mamy kolejne propozycje książkowe. Tym razem to dwie trzymające w napięciu powieści o ludzkiej psychice, przyzwyczajeniach i… stracie. Do tego zestawu dodajemy powieść obyczajową z zabarwieniem erotycznym.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to „Impreza sąsiedzka” autorstwa S. E. Lynes, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Elżbiety Pawlik. To thriller psychologiczny z dość szokującym zakończeniem. A historia opowiada nam historię, w której Ava zostawia na chwilę swoją córeczkę w wózku. Dosłownie na pięć minut. Pasy były zapięte, była przekonana, że córeczka jest bezpieczna. Niestety po chwili córki nie było...

 

fot. K. Żołądek

 

S. E. Lynes jest absolwentką uniwersytetu w Leeds, ale po szkole zamieszkała w Londynie, Aberdeen, w Rzymie, by jednak wrócić do Wielkiej Brytanii, gdzie pisze powieści i uczy kreatywnego pisania. W Polsce ukazała się jeszcze jedna książka autorki, zatytułowana „Matka”, a tej najnowszej „Impreza sąsiedzka” możecie szukać w księgarniach.

 

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Dla zwolenników polskiej literatury mamy w tym tygodniu powieść Bartosza Szczygielskiego „Nim skończy się noc”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To emocjonujący thriller opowiadający o ludzkich słabościach i konsekwencjach budowania relacji opartych na kłamstwach. Bo najłatwiej okłamać jest ponoć tych, których się najbardziej kocha. Bohaterka książki Agata, kocha męża, ale już go nie lubi. Inna z bohaterek – Monika, satysfakcję w łóżku osiąga, ale nie w tym małżeńskim. Łącznie poznamy trzy pary, sześć osób, ale i setki kłamstw...

 

Bartosz Szczygielski, pisarz, dziennikarz technologiczny i autor kilku już polecanych na naszej antenie książek. To były równie udane powieści „Dolina cieni” czy „Winni jesteśmy wszyscy”, która niebawem doczeka się ekranizacji. Najnowszej powieści Bartosza, zatytułowanej „Nim skończy się noc” możecie już szukać w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to książka Jarosława Rabendy „Testament lubieżnika”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. To szczera do bólu męska proza o relacjach, wartościach i szukaniu siebie. A to poznamy dzięki Bożydarowi, wychowanemu przez despotyczną babkę, skrajną dewotkę, która od najmłodszych lat wpajała chłopakowi, że cielesne przyjemności są największym grzechem, a pewność siebie jest tożsama z pychą. Jak przy takich „naukach” odnalazł się Bożydar? Przekonajcie się sami, a autor zabierze was w fascynującą podróż po meandrach męskiej duszy; pokaże historie gwałtownych upadków i powolnego podnoszenia się. Na kartach powieści śmiech będzie przeplatał się z rozpaczą, miłość z nienawiścią, a wszystko to okraszone sporą dawką erotyzmu.

 


Życzymy miłej lektury.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat