Książka na weekend - listopadowe lektury nie tylko do poduszki

ePiotrkow Sobota, 13 listopada 20211 777
Wieczory znowu mamy coraz dłuższe, dlatego dobrze dobrana książka pozwala zapomnieć o tym fakcie i daje możliwość przeniesienia się w zupełnie inne miejsca i światy. W tym tygodniu proponujemy książki, których akcja przeniesie nas zarówno na Mazury, jak i w miejsce pełne tajemnic, a do tego dorzucimy praktyczny poradnik dla poszukujących sensu egzystencji.
fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja do poczytania w wolnym czasie to powieść obyczajowa dla romantyków i nie tylko, czyli książka Katarzyny Janus "Dom pełen miłości", która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To historia Zosi, która szuka miłości i akceptacji w ramionach przygodnie poznanych mężczyzn. A w wolnym czasie w pięknym, mazurskim domu, oddaje się swojej pasji, jaką jest gotowanie. Wygrywa nawet konkurs kulinarny. A na kartach powieści towarzyszą jej trzej mężczyźni - Tomasz, Jan i młody Grek imieniem Alex...

 

fot. K. Żołądek


Katarzyna Janus przygotowała wiele ciekawych wątków w tej historii. A ja dodam, że autorka urodziła się w Kamiennej Górze, wychowała w Zgorzelcu, a dorosłe życie związała z Lesznem. Tam też pracuje jako lekarz pediatra, pulmunolog dziecięcy i specjalista w rehabilitacji medycznej. A że lubi też podróżować, to w swoich powieściach część akcji przenosi do tych miejsc, które wywarły na niej duże wrażenie. Jej książki "Dom pełen miłości" możecie już szukać w księgarniach.

 


O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to powieść Aleksandra Michalaka "Ofiara dla kusiciela" wydana nakładem wydawnictwa Replika. O czym tym razem poczytamy na kartach książki? Będziemy podążać tropami z obrazu wyklętego artysty. A rozwiązywanie zagadek ukrytych w dawnych symbolach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Stare malowidło może zawierać bowiem okrutną prawdę, a aby ją odkryć, nasz bohater Gabor Horthy, specjalista od dawnych wierzeń, będzie musiał uporać się z demonami własnej przeszłości. Gorze, że one też postanowiły wziąć go na cel...

 

Aleksander R. Michalak od kilkunastu lat zajmuje się badaniami nad historią i religią Bliskiego Wschodu, przede wszystkim nad judaizmem i wczesnym chrześcijaństwem. Jest doktorem Uniwersytetu Gdańskiego. Ma już na koncie książki "Denar dla szczurołapa" i "Wąż z lasu cedrowego". Jego najnowszej książki zatytułowanej "Ofiara dla kusiciela" możecie już szukać w księgarniach.

 

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Kolejną naszą propozycją książkową na ten weekend jest książka „Wspaniałe życie. W poszukiwaniu sensu egzystencji” Franka Marteli, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. To zbiór nie tylko pytań o to na czym polega sens życia czy też czym jest życie i czy warto zabiegać o szczęście? To także zbiór odpowiedzi na te i na wiele innych pytań.

 


Frank Martela odpowiada z przewrotnym poczuciem humoru i umieszcza jedne z najważniejszych rozterek filozoficznych we współczesnym kontekście. Szybko i zwięźle przechodzi do sedna sprawy: miejsce człowieka w świecie i tego, jak odnaleźć sens w życiu – przeżyć je dobrze i nadać mu większą wartość. Poszukiwanie sensu to prawdopodobnie najważniejsza i najtrudniejsza misja, jakiej możemy się podjąć. A podczas każdej misji niezbędny jest przewodnik. „Wspaniałe życie” to książka, do której będziecie wracać wielokrotnie w trakcie swoich poszukiwań.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ep ~Ep (Gość)13.11.2021 22:14

Kto teraz czyta książki ?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat