Książka na weekend - kabareciarze też piszą kryminały

ePiotrkow Sobota, 15 stycznia 20226491
Kolejny weekend nowego roku to dobra okazja do sięgnięcia po ciekawą lekturę. A jest o to łatwiej, gdy autora już dobrze znamy. Dlatego tym razem wśród propozycji znalazł się kryminał, którego autorem jest popularny komik – Przemysław Borkowski. Ale mamy też propozycję dla miłośników historii o wikingach i dla tych, którzy lubią pracować nad sobą.
fot. K. Żołądek

Na początek polecamy, by sięgnąć po kolejną, piątą już część cyklu powieści o wikingach autorstwa Daniela Komorowskiego – „Ogień zagłady”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika. Tym razem Ivar poszerza wpływy w angielskich królestwach. Jednak to dopiero najbliższe bitwy pokażą, kto jest prawdziwą potęgą. Dowiemy się też co przyniesie wielka wojna Danów ze Swionami i co się stanie z tronem Norwegii. Zaciekawieni?

 


fot. K. Żołądek

 


Daniel Komorowski gościł już w cyklu „Książka na weekend” przy okazji poprzedniej części swojej sagi. Średniowiecze fascynuje go od dawna, ale najbardziej do gustu przypadli mu wikingowie. Autor ich przygód z wykształcenia jest grafikiem, który uwielbia też filmy historyczne i książki o tej tematyce. Jego najnowszej powieści „Ogień zagłady” możecie już szukać w księgarniach. A jak zapowiada wydawnictwo, wkrótce możemy spodziewać się kolejnej części sagi, zatytułowanej „Szał bitewny”. Ja życzę udanej lektury.

 


O książce mówiliśmy też w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”:

 


 

 

 

 

fot. K. Żołądek

 

 


Druga nasza propozycja to książka "Rytuał łowcy”, wspomnianego na wstępie Przemysława Borkowskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To powieść, w której główną bohaterką jest młoda prokurator – Gabriela Seredyńska. Poznajemy ją tuż po przeprowadzce do Warszawy, gdy dostaje swoją pierwszą sprawę. Poważną, bo chodzi o morderstwo. Ofiarę znaleziono w pobliżu muru cmentarza. A przy niej znaleziono wiersz, który zdaje się być jedynym tropem policji. Jednak pani prokurator z czasem wpada na trop zbrodniarza, ale nie uprzedzajmy wydarzeń z kart książki...

 


Przemysław Borkowski urodził się w 1973 roku w Olsztynie. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, ale największą rozpoznawalność dały mu występy w składzie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nieco później zaczął swoją przygodę z literaturą, jako autor książek. Ma na koncie dobrze przyjętą przez czytelników trylogię kryminalną o psychologu Zygmuncie Rozłuckim. To książki „Zakładnik”, „Niedobry pasterz” i „Widowisko”. Z kolei proponowana dziś książka „Rytuał łowcy” to powieść o perypetiach młodej prokurator Gabrieli Seredyńskiej, o której wspominaliśmy już w cyklu „Książka na weekend” proponując inną książkę Przemysława Borkowskiego - „Śmierć nie ucieknie”. Obu możecie szukać w księgarniach.

 


O książce mogliście też posłuchać w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to książka „Sercem i rozumem” Wojciecha Sobiny, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Jest to pozycja z gatunku literatury faktu, choć ma wiele cech charakterystycznych dla poradników i książek motywacyjnych. A to dlatego, że autor opisuje, w jaki sposób jemu samemu udało się spełnić marzenia. Początkowo jako stypendysta naukowy wysłany do Wielkiej Brytanii, później także jako wynalazca, pracownik HR w korporacji, ekspert ONZ działający w kilku krajach Trzeciego Świata, a obecnie jako wykładowca, szkoleniowiec, myśliciel oraz… mąż, ojciec i dziadek.

 


W tej książce znajdziecie pełne optymizmu opowieści z barwnymi opisami podróży do egzotycznych krajów, błyskotliwe refleksje na temat zachodzących w naszej cywilizacji nieuniknionych przemian oraz rady, jak przetrwać w świecie, w którym wszystko wydaje się szalone.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Alan ~Alan (Gość)15.01.2022 07:46

Polecam Obłęd44, opisana jest prawda o naszych dowodzących, ,,sojuszu,, Sikorskiego z sowietami i wiele ciekawych informacji.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat