Pierwszą propozycją jest czwarta część serii z Gerardem Edlingiem, zatytułowana „Kabalista”. Ukazała się kilka dni temu nakładem wydawnictwa Filia. I tym razem nasz bohater będzie musiał zmierzyć się z najgorszym koszmarem.
Remigiusza Mroza przedstawiać nie trzeba, a jego książki w Piotrkowie są wypożyczane najczęściej spośród bibliotecznych zbiorów. Można w nich poszukać poprzednich części serii, czyli książek „Behawiorysta”, „Iluzjonista” i „Ekstremista”. Najnowszej zatytułowanej „Kabalista” możecie szukać w księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:
Druga nasza propozycja to kryminał Katarzyny Żwirełło zatytułowany „Upadek”, która to książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Dreams. Jest to też kolejny tom cyklu „Dwa bieguny”, którego poprzednie części polecaliśmy w audycji „Książka na weekend”. Tym razem Szymon Rafalski spadł na cztery łapy po dziennikarskiej rozgrywce z gangsterami, ale problemy nie przestają go prześladować. Zwolniony z pracy i sponiewierany narkotykowym nałogiem, w końcu jednak dostaje szansę na nowe, dostatnie życie. Tyle że nic nie jest dane za darmo, a gdy chce się wycofać, jest już za późno. Aspirant Robert Baczuk będzie chciał mu pomóc za wszelką cenę.
Katarzyna Żwirełło urodziła się w Łodzi i od najmłodszych lat starała się pisać. Dzięki tak wcześnie rozpoczętej przygodzie z pisaniem możemy dziś sięgnąć już po jedną z dziewięciu jej książek, a to nie tylko kryminały, bo także thrillery, sensacja czy reportaż. Najnowszej powieści zatytułowanej „Upadek” możecie już szukać w księgarniach.
O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:
Trzecia propozycja to „Mała księga opowieści sufickich. Starożytne mądrości podnoszące na duchu”, którą napisał Neil Douglas-Klotz. W Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Roberta Sudoła. To spojrzenie na tajemnice życia pełne mądrości i humoru. W tej książce odkryjecie zbiór historii pełnych mądrości i pogody ducha, a także będących próbą zgłębienia życiowych tajemnic. Większość z nich pojawia się w pracach klasycznych sufich, jak Rumi, Attar czy S’adi. Autor opowiada je w swojej interpretacji, przybliżając dawne opowieści współczesnemu czytelnikowi.
Życzymy udanej i miłej lektury. Tych wciągających książek możecie już szukać w księgarniach.