Konfederacja o kryzysie migracyjnym

Wtorek, 03 października 202350
Bezpieczeństwo w Polsce i Piotrkowie w kontekście kryzysu migracyjnego i afery wizowej było tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez kandydatów Konfederacji do Sejmu w okręgu piotrkowskim.
fot. pakwi fot. pakwi

Przedstawiciele Konfederacji odnieśli się m.in. do wypadku z ubiegłego tygodnia, gdzie na jednym z piotrkowskich skrzyżowań zderzył się bus przewożący nielegalnych imigrantów.

Nie da się przejść obojętnie wobec wypadku, który miał miejsce w czwartek (28.09) w Piotrkowie Był to wypadek busa, z którego jak się okazało uciekło ponad 34 imigrantów. Są oni Syryjczykami. Domniemywać możemy, że żadna z tych osób nie przebywała w Polsce legalnie. Chcemy zwrócić uwagę, że przekroczyli oni granice z naszym krajem w sposób bezprawny. Podejrzewamy, że byli transportowani na Zachód. Niestety kierowca zbiegł, więc nie znamy dokładnej trasy tych osób, ale domniemywać należy, że jest to jakaś szajka i jest to transfer zorganizowany. Ze względu na wypadek jeden bus udało się naszym służbom wyłapać. Jednak takich transportów może być o wiele więcej - mówi Marcin Pietras z piotrkowskiej konfederacji.

Z kolei Adam Ślązak przedstawił plan Konfederacji związany z polityką migracyjną.

Nasz plan obejmuje 12 punktów. Najważniejsze z nich to: likwidacja socjalu dla obcokrajowców; jak najszybszy powrót uchodźców po ustaniu przyczyn w ich własnych krajach do przyjazdu tutaj; dekoncentracja migracji tak, żeby ci migranci powoli się asymilowali w Polsce, a nie żyli w swoich enklawach; zasada zero tolerancji, czyli jeżeli ktoś popełni przestępstwo według polskiego prawa, wtedy czeka go deportacja; powroty Polaków - ściągamy dużo zagranicznych osób, natomiast uważamy, że należy stworzyć ułatwienia oraz odpowiednie warunki do powrotu polskiej emigracji, jak i repatriacji - mówił Adam Ślązak.

fot. pakwi

 

Przedstawiciele Konfederacji przedstawili także pytania, które kierują do wojewody łódzkiego:

  1. Czy prawdą jest, że wnioski o pobyt i pracę cudzoziemców nie są rejestrowane od razu ze względu na ich dużą liczbę, wobec czego nie wiadomo, czy dany cudzoziemiec rozpoczął procedurę legalizacji, czy też jej nie rozpoczął?
  2. Czy prawdą jest, że agencje, czy też cudzoziemcy składają po kilka wniosków w tej samej sprawie do różnych urzędów wojewódzkich?
  3. Czy prawdą jest, że odbywa się handel miejscami w kolejce na zapisy do umówienia się do złożenia tego wniosku?
  4. Czy prawdą jest, że najwięcej zapisów do tego systemu elektronicznego dokonano z adresów mejlowych z rosyjskimi domenami?
  5. Ile udzielono zezwoleń na pracę i zezwoleń pobytowych złożonych na podstawie wiz, właśnie związanych ze wspomnianą aferą wizową?
  6. Czy prawdą jest, że odbywa się handel załącznikami od pracodawcy?
  7. Czy po uzyskaniu zezwolenia na pobyt i pracę, czy samego zezwolenia, odbywa się kontrola, czy ten cudzoziemiec rzeczywiście podjął tę pracę?
  8. Czy cofa się przyznane zezwolenia na pracę lub pobyt? Jeśli tak, to ile takich cofnięć było w stosunku do wydanych do tej pory zezwoleń?
  9. Czy widząc tak ogromną liczbę wniosków, zwiększono liczbę pracowników je weryfikujących, bądź skorzystano z innej możliwości, jakie daje ustawa o cudzoziemcach tzn. czy wprowadzono limity?

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

13


Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)03.10.2023 23:51

Ten "kryzys migracyjny" to zorganizowana przez lewactwo akcja. Ma to charakter mafijny. Przemytnicy są dotowani przez rządy. Rozmaite sorosowe jaczejki zwane "organizacjami pozarządowymi", albo "organizacjami charytatywnymi" (mają takie piękne nazwy, np. Lekarze bez granic) organizują przemyt na pontonach przez Morze Śródziemne, gdzie "uchodźcy" składający się rzekomo z lekarzy i inżynierów są przejmowani przez "statki ratunkowe" i wysadzani zazwyczaj na włoskim wybrzeżu. Stamtąd trwa redystrybucja do Niemiec i w inne miejsca. To pierwszy raz w całej historii ludzkości, kiedy straż graniczna zamiast chronić granic szmugluje nachodźców. Proszę tylko pomyśleć: gdyby rządy nie maczały w tym palców i nie wspierały tego procederu finansowo, to przemytnicy trafialiby z miejsca do pierdla, łodzie byłyby konfiskowane, a "uchodźcy" odwożeni z powrotem na afrykańskie wybrzeże.
Rządy wykonują wytyczne globalistów. Biała rasa ma zostać rozmyta, państwa narodowe mają zostać zniszczone, tożsamość narodowa w społeczeństwie multi-kulti ma zaniknąć. Taką zatomizowaną i zantagonizowaną masą będzie łatwiej zarządzać i taka masa nie będzie w stanie przeciwstawić się ciemiężycielom. Taki jest plan, i jak sami widzicie jest on od lat konsekwentnie realizowany, to nie są żadne "teorie spiskowe", tylko spiskowa PRAKTYKA. Przekupione media zaciemniają obraz i sieją dezinformację, dlatego wdrażanie planu idzie sprawnie. NWO is coming...

44


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)04.10.2023 20:08

Brawo!!!

46


Rambo ~Rambo (Gość)04.10.2023 09:46

Ciekawe w jaki sposób będzie funkcjonować gospodarka bez imigrantów za kilkanaście, kilkadziesiąt lat z przyrostem 1.1. Kto zbuduje i utrzyma te dwa samochody, dom i grill w tej wizji konfy.

47


franco ~franco (Gość)04.10.2023 09:04

To, co zrobił Trybunał Konstytucyjny na wniosek PiS-u i Konfederacji, to jest skandal i pogłębienie piekła kobiet - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Natomiast faktem jest, że w Polsce nawet przed tym wyrokiem ciężko było o legalną aborcję z przesłanki dotyczącej uszkodzenia płodu. Również zdarzali się lekarze, którzy zatajali przed kobietami stan płodu i ciąży, jak choćby doktor Chazan. 20 lat temu z powodu odmowy wykonania aborcji zmarła Agata Lamczak. Znamy przypadki, w których lekarze nie chcieli przerywać ciąży ofiarom przestępstw. Odmawiano aborcji dziewczynkom poniżej 15. roku życia. To się musi zmienić - nie tylko na poziomie prawa, lecz także mentalności lekarzy. Aborcję traktuje się w Polsce jak zbrodnię, przestępstwo, a nie normalny zabieg, którego czasem potrzebuje kobieta.

68


tak ~tak (Gość)03.10.2023 14:51

mają mój głos ,chociaż nazywają rzeczy po imieniu i promują normalności

1615


Tadek ~Tadek (Gość)03.10.2023 13:43

Populistyczna zagrywka. Wystarczy posłuchać wypowiedzi niektórych posłów Konfederacji i okaże się, że oni by najchętniej wykluczyli z życia publicznego i wysłali za granicę: Ukraińców, gejów, ateistów, osoby homoseksualne, o poglądach lewicowych, kobiety (które nie są uległe mężczyźnie), tych co się szczepią, tych co nie okazują swego przywiązania do katolicyzmu. Wiele tez głoszonych przez osoby z Konfederacji to manipulacje lub kłamstwa.

1919


5 Mentzena ~5 Mentzena (Gość)03.10.2023 16:16

"Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej"

108


... ~... (Gość)03.10.2023 20:21

Kolejni chętni do łatwego życia na koszt podatnika. Bezwzględnie należy ograniczyć liczbę posłów i senatorów o połowę a następnie rozważyć sens istnienia senatu.

181


goœć_piotrkowianin ~goœć_piotrkowianin (Gość)03.10.2023 18:45

Do komentujących, którzy powtarzają kłamstwa. Proszę zajrzeć najpierw do programu Konfederacji, a późnej się wypowiadać.

89


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)03.10.2023 19:51

A czy firma z naszego miasta która prowadzi pośrednictwo pracy też jest zamieszana w całą aferę ?? Byłam przesłuchiwana pod tym kątem wcześniej i wydaje mi się , że o ile dobrze zrozumiałam to ten pośrednik nieźle namieszał

61


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat