Kolejny sukces uczniów piotrkowskiej „Budowlanki”

Wtorek, 05 maja 20206
Uczniowie „Budowlanki” okazali się najlepszymi instalatorami, a właściwie instalatorkami w Polsce w konkursie „Junkers-Bosch szkoli”. Zwyciężczynie zawodów to dwie uczennice II klasy o profilu energetyka odnawialna – Oliwia Mrozińska i Zuzanna Dołgin. 3. miejsce zajął ich kolega z klasy Julian Nowak. Niestety z uwagi na panującą w kraju pandemię laureaci konkursu nie wezmą udziału w uroczystym wręczeniu nagród.

Ładuję galerię...

 Oliwia Mrozińska i Zuzanna Dołgin – uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie okazały się najlepszymi instalatorkami w Polsce w VI edycji konkursu „Junkers-Bosch szkoli”. Zdobywczynie I miejsca są uczennicami 2 klasy technikum o profilu energetyka odnawialna. Obok dziewcząt z piotrkowskiej „Budowlanki” na podium konkursu stanął także ich klasowy kolega Julian Nowak, który wywalczył III miejsce. Ponadto sama szkoła zajęła II miejsce w Polsce w klasyfikacji szkół.

 

Niestety ze względu na panującą epidemię, laureaci konkursu nie wezmą udziału w uroczystym wręczeniu nagród. A nagrodami dla najlepszych są elektronarzędzia marki Bosch oraz vouchery na kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. Piotrkowska „Budowlanka” otrzyma nagrodę główną - kocioł gazowy o wartości 8 000 zł.

 

Jak podkreśla dyrektor ZSP nr 3 w Piotrkowie, Edyta Wiernicka, do sukcesu szkoły przyczynili się również: Paulina Skóra, Wiktoria Rutkowska, Maksymilian Jaros, Szymon Misztela, Seweryn Staniaszek, Wiktor Lauks i Adrian Ratajczyk, czyli uczniowie uczący się w zawodach technik energetyki odnawialnej i monter instalacji sanitarnych. Nad całością przygotowań do konkursu czuwała Paulina Midera – absolwentka naszej szkoły, a obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP nr 3. Dzięki jej determinacji i mobilizacji uczniów, a także szkoleniom, które przeprowadziła dla uczniów, szkoła zajęła tak wysokie miejsce.

 

Od września ubiegłego roku firma Junkers prowadziła szkolenia dla nauczycieli, którzy następnie zdobytą wiedzę przekazywali zainteresowanym uczniom. Szkolenia obejmowały zagadnienia z zakresu techniki kondensacyjnej, rekuperacji oraz pomp ciepła.

 

"JUNKERS SZKOLI" to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch od 2014 roku prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.05.2020 09:40

Brawo dla Pani Pauliny, więcej nam trzeba takich nauczycieli

10


gość ~gość (Gość)06.05.2020 06:56

Gratulacje!!!

10


gratulacje ~gratulacje (Gość)06.05.2020 06:29

Gratuluję sukcesu!

10


absolwent 2003 ~absolwent 2003 (Gość)05.05.2020 17:40

Brawo dla Laureatów i Nauczycieli! Miło czyta się o swojej szkole.

20


anonim123 ~anonim123 (Gość)05.05.2020 16:00

brawa

10


mana ~mana (Gość)05.05.2020 15:55

Brawo pani dyrektor Szkoła odżyła pod pani dyrekcją

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat