Advertisement

Kolejne problemy ze ścieżką rowerową

ePiotrkow Wtorek, 04 października 202234
Znów przeciąga się budowa drugiego etapu ścieżki rowerowej wokół jeziora Bugaj. Za nami drugi przetarg i drugie unieważnienie. Powód: zbyt wysoka cena.

Ładuję galerię...

Budowa ścieżki rowerowej z chodnikiem wokół zbiornika Bugaj na odcinku od ul. Porannej/Roślinnej do ul. Rusałki jest drugim etapem drogi dla jednośladów jaką miasto planuje wybudować wokół jeziora Bugaj. Ten etap obejmuje również przebudowę fragmentu ul Rusałki i Roślinnej.


W drugim postępowaniu ofertę złożyła tylko jedna firma. Piotrkowscy urzędnicy na owe zadanie zabezpieczyli niewiele ponad 1,7 mln zł natomiast jedyna oferta opiewała na kwotę blisko 2,2 mln zł.

Z uwagi na fakt, że złożona oferta o prawie pół miliona złotych przewyższa kwotę, jaką zamierzaliśmy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia musieliśmy unieważnić postępowanie – informują piotrkowscy urzędnicy.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszone kolejne postępowanie przetargowe na wykonanie tej inwestycji. A co wchodzi w jej zakres?

Zadanie obejmie wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej, budowę kanalizacji deszczowej oraz ustawienie oświetlenia ulicznego i elementów małej architektury takiej, jak: ławki, leżaki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. Całość uzupełni urządzenie zieleni w rejonie prowadzonego przedsięwzięcia - wyliczają urzędnicy. 


Zainteresował temat?

4

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowskiiii ~Piotrkowskiiii (Gość)07.10.2022 09:40

Urzędnicy wciskają nam ciemnotę!!!
Ścieżka za droga o niecałe 500 tys, unieważniamy.
Przebudowa SP12 za droga o 2 mln, udzielamy i robimy.
Nie chcą nam zrobić kolejnego etapu ścieżki, to nie robią, od dwóch lat.

40


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)05.10.2022 08:40

Szkoda, że nie ma przetargu na stanowiska prezydenta- też byśmy odrzucili ofertę z najwyższą ofertą

90


goœć_goŚĆ ~goœć_goŚĆ (Gość)06.10.2022 14:55

Wszystkie problemy z budową tej ścieżki wynikają z opieszałości naszych urzędników. Gdyby pracowali a nie udawali, że pracują to ścieżka by już była.

30


bareja ~bareja (Gość)05.10.2022 07:54

ścieżka nieczynna. Najbliższa ścieżka znajduje się w łodzi

81


Hmmm ~Hmmm (Gość)05.10.2022 20:30

Szkoda... A droga donikąd z parkingiem na Słoneczko ma się całkiem nieźle, co? Czyżby po tej stronie jeziora były planowane dodatkowe inwestycje deweloperskie? Za to kawałek ścieżki z budżetu obywatelskiego, po drugiej stronie jeziora jest już bleee...?Przypadek?

40


Matematyk bez szkoły ~Matematyk bez szkoły (Gość)05.10.2022 12:30

Odliczamy unieważnione przetargi. 1. Roosvelta 2. Prąd 3. ścieżka rowerowa 4..... Ktoś coś pamięta, wie co mądre głowy unieważniły?

60


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)05.10.2022 09:47

Wstyd i porażka,ale co się dziwić skoro takich mamy zarządzających w mieście. To już norma, że nić nie robią a winę zrzucają na ceny, covid, itd. Projekt budowy Pumptracku na Ceramicznej również nie został zrealizowany, początkowo z winy covid a teraz cen. Odwołać ich wszystkich

90


Mądry Polak po szkod ~Mądry Polak po szkod (Gość)05.10.2022 07:29

Ścieżkę trzeba było budować w 2020 roku zamiast udawać, że się nie da machając jakimiś pisemkami. Wtedy było tanio, teraz nie jest. Wiadomo, że z czasem ceny rosną. Gratuluję decydentom pomyślunku

200


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)05.10.2022 06:50

Tak jak pisze kotlet, zgaście światło to nic nie będzie widać, nie będzie widać niedoróbek, fuszerek i tego że władza potyka się o własne nogi nawet jak jest światło. Czy może ktoś zna naprawdę takiego dobrego kandydata na włodarza tego miasta? Tylko proszę bez żartów, bo to zaczyna być już smutne, to co się tu dzieje

130


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)04.10.2022 23:21

proszę skorzystać ze ścieżki pieszo-rowerowej tomaszów mazowiecki -inowłódz. to jest dopiero jazda, cała przyjemność.

110


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat