Advertisement
artykuł sponsorowany

Innowacyjna rehabilitacja w Ujeździe

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022
Ośrodek rehabilitacji i opieki Comfort Life w Ujeździe to jedyne tego typu miejsce w województwie łódzkim, gdzie podczas pobytów rehabilitacyjno - opiekuńczych, oprócz klasycznej fizjoterapii, wykorzystuje się również urządzenia w zakresu robotyki. Ten rodzaj terapii określa się w literaturze medycznej jako rehabilitację robotyczną.

Ładuję galerię...

 Jest to nowa, dynamicznie rozwijająca się gałąź w dziedzinie fizjoterapii. Klasyczna rehabilitacja wspierana przez tzw. roboty rehabilitacyjne oraz urządzenia wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości stwarza nowe możliwości szczególnie osobom z chorobami neurologicznymi, u których na skutek choroby funkcja kończyn dolnych lub górnych została w znacznym stopniu ograniczona. W przypadku schorzeń ortopedycznych rehabilitacja z zastosowaniem nowych technologii umożliwia wczesne uruchamianie pacjenta na etapie pionizacji i nauki chodu. Jak najszybsze rozpoczynanie rehabilitacji ma szczególne znaczenie w przypadku złamań kończyn, zabiegów operacyjnych lub urazów komunikacyjnych, gdzie ból i unieruchomienie wywołują niekorzystne zmiany w narządzie ruchu, wydłużając czas do osiągnięcia pełnej sprawności.


Robotyka wspiera klasyczną rehabilitację. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranego sprzętu, który uzupełnia działanie klasycznej rehabilitacji. Jednym z takich urządzeń jest robot Luna.  Regularne zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają zapobiegać wielu następstwom chorób neurologicznych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Terapia szczególnie polecana jest osobom z zaburzeniami chodu po udarze mózgu, urazie czaszkowo-mózgowym, przy stwardnieniu rozsianym, czy w chorobie Parkinsona. 


Obecnie trwają zapisy na pobyty opiekuńczo - rehabilitacyjne, które realizowane są na zasadach komercyjnych.

 

Więcej informacji o programach zajęć oraz kontakt do rezerwacji miejsc można znaleźć pod adresem: www.comfortlife.com.pl lub telefonicznie 608 412 974

 

C o m f o r t   L i f e - Opieka i Rehabilitacja Ujazd k. Tomaszowa Maz.

opieka długoterminowa - rehabilitacja ortopedyczna i neurologiczna

 

strona www www.comfortlife.com.pl


facebook www.fb.com/comfortlifeujazd


telefon: 608 412 974


 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat