Reklama
artykuł sponsorowany

Historia pierwszego sekretarza na dużym ekranie

Czwartek, 20 stycznia 2022
Do kin wchodzi nowa polska produkcja - "Gierek", czyli historia pierwszego sekretarza KC PZPR, w którego wcielił się Misiek Koterski. Nadal można też wybrać się na komedię "Kogel Mogel 4", a kino nie zapomniało o najmłodszych - wśród propozycji kina familijnego mamy nowy film "O czym dzisiaj marzą zwierzęta".
fot. materiały prasowe

"Gierek" to film z przełomową historią Polski w tle. Akcja filmu toczy się w latach 1970-1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR i przedstawia jego losy do końca jego internowania.

 

 

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" to kolejna polska produkcja, nadal wyświetlana w kinie. A obok niej na afiszu znajdziemy film "Osiem rzeczy, których nie wiecie o facetach" w reżyserii Sylwestra Jakimowa. W filmie o pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi faceci znowu ruszają do akcji! Siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? Co nastąpiło po przysłowiowym: „żyli długo i szczęśliwie”? W kolejnej odsłonie komedii o męskich „słabościach” Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka – tajemnicza Pestka.

 

 

Dla miłośników zachodniego kina na dużym ekranie pojawi się thriller "355". Największe agencje wywiadowcze z różnych stron świata wpadają na trop międzynarodowej organizacji przestępczej, która planuje globalny atak zagrażający bezpieczeństwu ludzkości. Jest oczywiste, że żaden nawet amerykański wywiad w pojedynkę nie ma szans w konfrontacji z nowym zagrożeniem. Do życia powołana zostaje więc międzynarodowa ściśle tajna super grupa pod kryptonimem 355, w skład której wchodzą najlepsze agentki z nierzadko wrogich sobie wywiadów. Grupa indywidualności o niezwykłych zdolnościach i umiejętnościach musi pokonać dzielące je różnice i stanąć do walki o bezpieczeństwo świata.

 

 

A dla najmłodszych na ekranie nadal obecny film "Sing 2", ale też animowany obraz "O czym dzisiaj marzą zwierzęta". O czym jest ten film? Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka – niepozornego Ptysia. Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości – początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce – a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem!

 

 

Pełny repertuar piotrkowskiego kina Helios prezentuje poniższa grafika:

 


Zainteresował temat?

1

3


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat